Ondřej Slanina. Kuchařská hvězda show Kluci v akci

Kolik znáte televizních kuchařů s vlastní show? Pojďme jich několik připomenout – Zdeněk Pohlreich, Jiří Babica, Jaroslav Sapík… a také Filip Sajler a Ondřej Slanina. Dva posledně jmenovaní se na televizních obrazovkách poprvé objevili v roce 2005 v tehdy nové kulinářské show nazvané Kluci v akci.

Ta na obrazovkách České televize běží dodnes, byť z původní dvojice zůstal už jen Ondřej. Také se každou sobotu v podvečer díváte?

Životopis Ondřeje Slaniny? Kuchyně je středobodem jeho vesmíru

Oblíbený kuchař a moderátor pořadu Kluci v akci Ondřej Slanina se narodil 16. srpna 1984 v Hostivicích. Jeho cesta za vrcholnou gastronomií začala studiem hotelnictví a gastronomie na hotelu International, kde studoval mezi roky 1999-2004. V roce 2005 se poprvé objevil na televizních obrazovkách v již zmíněné kulinářské show Kluci v akci.

Ondřej Slanina se ve své práci neomezuje pouze na českou kuchyni – jeho zájem o gastronomii je takříkajíc celosvětový. Díky účasti na prestižním programu IVLP měl možnost zdokonalovat své dovednosti v různých gastronomických institucích v USA, včetně Culinary Institute of America a French Culinary Institute v New Yorku. I díky domu hovoří výborně anglicky.

Jako uznávaný šéfkuchař působil Ondřej Slanina v několika prestižních restauracích, včetně Chateau St. Havel v Praze, zároveň se podílel a i dnes podílí na vzniku mnoha úspěšných gastronomických projektů. Jeho kulinářské dovednosti byly oceněny mnoha medailemi, včetně zlaté medaile na Gastro Vavřinec a bronzové medaile na kuchařské olympiádě v Erfurthu.

Ondřej Slanina se kromě vaření věnuje i psaní a publicistice, je spoluautor knihy „Kluci v akci“ a dalších kuchařských publikací, které se těší velké oblibě u čtenářů a kulinářských nadšenců.

Osobní život? Ondřej Slanina je podruhé ženatý, v roce 2023 se jeho druhou manželkou stala tanečnice Veronika Saic, která v roce 2010 tančila po boku Ondřejova kolegy z Kluků v akci Filipa Sajlera v taneční show České televize StarDance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *