Patrik Kincl. Porazí 20. května Terminátora Vémolu?

Patrik Kincl vs. Karlos Terminátor Vémola. MMA zápas o titul ve střední váze organizace Oktagon, který se uskuteční už 20. května v pražské O2 Aréně, budí vášně ne týdny a měsíce – budí je prakticky už od 26. června 2018, kdy se oba borci v kleci střetli poprvé… a naposledy.

Tehdy na stejném místě (O2 Aréna), ale pod jinou organizací (XFN) na body v nervózním a vypjatém duelu zvítězil Vémola, Patrik Kincl nicméně od druhého kola bojoval s jedním okem zalitým krví.

Odveta se měla odehrát o necelý rok později, na zápas ale nedošlo. Pořadatelská organizace XFN byla na pokraji bankrotu, Vémola navíc odešel zápasit za Oktagon Ondřeje Novotného. Napodruhé byla odveta naplánována na prosinec 2022.

Ani tady ale nakonec k zápasu nedošlo – Patrik Kincl připraven byl, Karlos Vémola ale skončil se zánětem v těle v nemocnici. Napotřetí to snad již vyjde a oba borci se 20. května 2023 v O2 Aréně utkají.

Díky slovním přestřelkám, často dost nevybíravým a směřujícím ze strany Patrika Kincla i k Vémolově partnerce Lele Ceterové, půjde jistě opět na zápas na samé hranici korektnosti.

Životopis Karlose Vémoly už na našich stránkách najdete, jaká je životní pouť jeho protivníka?

Životopis Patrika Kincl? Má za sebou vězení i hvězdné okamžiky v kleci

Narodil se těsně před Sametovou revolucí, 21. července 1989 v Hradci Králové. Od mládí byl tak trochu „z divokých vajec“, odseděl si dva roky ve vězení za vydírání, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. Jeho manželkou je Pavla Kinclová, která je stejně jako její manžel sportovkyní duší i tělem – hraje 1. ligu volejbalu. Tedy po extralize hned druhou nejvyšší volejbalovou soutěž v Česku. V roce 2000 se manželům narodila dcera Anežka.

Začátek profesionální kariéry Patrika Kincla se datuje do roku 2007, kdy 25. března absolvoval svůj první zápas na akci NBR 1 – tedy porazil Tomase Majlara. Do roku 2010 pak český zápasník střídavě vyhrával i prohrával, po sérii čtyř proher v roce 2010 kariéru přerušil jeho nepodmíněný trest odnětí svobody.

Do klece se Patrik Kincl vrátil v roce 2013 a byl to návrat ve velkém stylu – až do už zmíněné prohry s Karlosem Vémolou v roce 2018 prohrál z deseti zápasů jediný. Ostatně, jeden jediný zápas prohrál i „po Vémolovi“. Naposledy obhájil titul organizace OKTAGON ve střední váze 17. září 2022, jeho soupeřem byl Francouz Alex Lohoré.

Jak dopadne jeho klání s Karlosem Vémolou, které je vyhrocené už dlouho před svým začátkem, je zatím ve hvězdách. Více se fanoušci a fanynky MMA dozví 20. května.