Paul Anka, autor legendární písně Diana, je v Praze

Paul Anka. Slavný hudebník, autor legendárního hitu Diana, který v podání Milana Chladila zlidověl i u nás. 22. července vystoupí  v rámci celosvětového turné Love Never Felt So Good na pódiu Kongresového centra, do Prahy se přitom vrací podruhé – poprvé tady vystoupil před téměř 60 lety, v roce 1966.

Paul Anka patří k největším legendám swingu. Narodil se 30. července roku 1941 v kanadské Ottawě, jeho život je jedna velká „road-movie“. Odmala se učil hrát na piano, zpíval v kostelním sboru, první písničku složil ve 14 letech. Do New Yorku, který považoval za místo, kde je swingová hudba doma, se poprvé dostal jako vítěz spotřebitelské soutěže jistého ottawského supermarketu – stačilo nasbírat nejvíce plechovek od Campbellových polévek. Psal se rok 1957.

Svůj největší hit, už zmíněnou Dianu, napsal jako šestnáctiletý, píseň jej okamžitě katapultovala mezi největší hudební celebrity.

Během své kariéry Paul Anka spolupracoval s mnoha dalšími velikány populární hudby – pro Franka Sinatru napsal píseň My Way, pro Michaela Jacksona pak píseň, podle které je letošní turné pojmenováno. Písně Paula Anky mají  či měli v repertoáru také Buddy Holly nebo Tom Jones.

Od začátku devadesátých let má Paul Anka americké občanství, v devadesátých letech několik let spoluvlastnil hokejový tým NHL Ottawa Senators.

V Kongresovém centru vystoupí Paul Anka, hudebník, který natočil přes 120 alb a prodal víc než 15 milionů nosičů,  se stálým 14členným bigbandem.