Oprah Winfrey říká: Lance Armstrong se mi přiznal k dopingu

Vyhrál boj s rakovinou, sedmkrát se stal vítězem legendární cyklistické Staré dámy Tour de France. V roce 1997 založil a finančně podporoval nadaci Lance Armstrong Foundation, pomáhající lidem s rakovinou.

Několikrát byl obviněn z dopingu, podezření ale nebylo nikdy potvrzeno. Naposledy se dopingová aféra kolem jeho jména rozpoutala v roce 2012, kdy mu cyklistická federace odebrala všechny tituly z Tour. Nyní se prý Lance Edward Gunderson, známý spíše jako Lance Armstrong, přiznal v pořadu Oprah Winfrey, že doping skutečně bral.

Informace pustila do médií (my citujeme kanadský server CBC.ca) samotná Oprah, pořad s Armstrongovým přiznáním se k dopingu bude vysílán v noci na pátek středoevropského času. Přinejmenším jeho část. Hodinu a půl dlouhý rozhovor se televize nakonec rozhodla rozdělit a bude jej vysílat nadvakrát.

Co Lance Armstrong v pořadu Oprah Winfrey řekne? Podle zahraničních médií prý zcela jistě použije slova jako „přiznání“ nebo „hon na čarodějnice“, dá se předpokládat, že se pokusí, aby veřejnost, která je mu dosud nakloněna, mu zůstala nakloněna i nadále.

Pokud se chcete na přiznání se k dopingu cyklistického šampiona Lance Armstronga podívat naživo, nalaďte v noci na 18. ledna na televizním přijímači stanici CBS.