Pavel Dobeš: Ministr, kterému selhal registr vozidel (životopis)

[adsenseyu1]

Mgr. Pavel Dobeš. Začínal ve straně Radka Johna a Víta Bárty Věci veřejné, v dubnu 2012 se stal jedním ze zakladatelů nové politické strany Karolíny Peake LIDEM. 1. července 2012 se stal ministrem dopravy vlády České republiky, ve své funkci nejspíše nevydrží ani měsíc – registr evidence motorových vozidel, který po jeho nástupu do úřadu změnil provozovatele, už dva týdny kolabuje a pod ministrem Dobešem se houpe židle.

Ministr Pavel Dobeš se narodil 19. ledna roku 1982 v Praze, vystudoval gymnázium Voděradská (studium si zpestřil ročním studijním pobytem ve Spojených státech), poté studoval fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. V oboru Evropská studia absolvoval v roce 2007 diplomovou prací na téma „Efektivita využití strukturálních fondů EU v ČR na příkladu Jednotného programového dokumentu pro Cíl 3.

Po vysoké škole začal Pavel Dobeš působit v diplomatickém zastoupení hlavního města Prahy v Bruselu (tj. v takzvaném Pražském domě), a to na pozici zástupce ředitele, z této pozice se účastnil propagace Prahy v průběhu českého předsednictví v EU v první polovině roku 2009.

V minulosti byl Pavel Dobeš členem dozorčí rady Českého Aeoroholdingu a.s. a také dále jednatelem společnosti IED Consulting s.r.o.

1. července se stal vedle Karolíny Peake druhým zástupcem strany LIDEM, odštěpivší se z Věcí veřejných, ve vládě, premiér Petr Nečas jej jmenoval ministrem dopravy. Jeho pozice je ale velmi křehká, hrozí mu, že bude v pátek 27. července odvolán. Důvodem jsou problémy se spuštěním nové verze registru motorových vozidel, který je už více než dva týdny víceméně nefunkční.

Co se osobního života týče, ministr Pavel Dobeš je ženatý a je otcem dcery (2009).

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *