Pavel Poulíček. Pan Kolotoč a sporťák z Novy

Pavel Poulíček? Ve své době patřil k nejznámějším tvářím televize Nova. Diváci ho mohli vidět několikrát týdně jako průvodce Sportovními zprávami. Uváděl je i v první vysílací den Novy 4. února 1994. Sportovní fanoušci si ho doslova zamilovali – mezi roky 1992-2002 získal sedmkrát Cenu TýTý v kategorii sportovní komentátor. Téměř dvoumetrový habán byl prostě nepřehlédnutelný.

Byl také tváří soutěžního pořadu Kolotoč, který v časech největší slávy sledoval až milion diváků. Jako konferenciér provázel mnoha zábavnými pořady. Jak začala jeho kariéra a co dělá dnes?

Životopis Pavla Poulíčka. Z televizní obrazovky odborníkem na golf

Narodil se 24. září 1974 v Praze, vystudoval žurnalistiku, v médiích už ale pracoval od svých sedmnácti – před angažmá na Nově naposledy v rádiu Evropa 2. Do televize Nova nastoupil jako student prvního ročníku vysoké školy, vydržel tady dlouhých 15 let – odešel v roce 2009.

Ve své době patřil mezi nejznámější tváře televizní obrazovky, mimořádnou popularitu mu přinesl soutěžní pořad Kolotoč, který vedle pořadů Videostop nebo Hry bez hranic vymyslel legendární dramaturg Václav Čapek.

Po odchodu z Novy Pavel Poulíček pracoval nějaký čas opět v médiích, vlastní talk show měl v dnes již zaniklé televizi Public TV, točil sportovní reportáže pro televizi Prima, hlásil zprávy v rádiu Frekvence 1. Nakonec ale svět médií opustil a nastoupil do společnosti Relmost, která pořádá vrcholné golfové turnaje. Zároveň je ředitelem české verze golfové televize Golf Channel.

Osobní život Pavla Poulíčka? Jeho první manželkou byla v letech 2002-2006 Martina Poulíčková (později žila s Richardem Krajčem), s druhou manželkou Petrou má dceru Sofii.