Petr Sepeši. Pěvecký partner Ivety Bartošové

Pokud jste vyrostli v „osmdesátkách“, znali jste Petra Sepešiho téměř jako člena domácnosti. Důvod? Mezi roky 1983-85 tvořil ve své době patrně nejoblíbenější pěveckou dvojici v tehdejším Československu. Jeho partnerkou nebyl nikdo jiný než Iveta Bartošová.

Životopis Petra Sepešiho? Kluk se středního Slovenska se stal zpěvákem, kterého znal každý

Petr Sepeši (někdy je uváděn také Sepéši) se narodil 23. dubna 1960 na středním Slovensku, jeho rodištěm je Brezno. Otec rodinu brzy opustil, Petr a jeho o dva roky mladší bratr Jan vyrůstali pouze s matkou.

K hudbě Petr Sepeši tíhnul už na základní škole. Chodil do dětského pěveckého sboru, v „lidušce“ se učil na klavír, bubnoval a hrál na baskytaru. V 16 letech pak Petr Sepeši, ještě jako student oboru mechanizátor textilní výroby, založil svoji první kapelu. Jmenovala se Apendix.

Ta pravá muzikantská kariéra na Petra Sepešiho čekala v české části bývalé federace. Po vojně, kterou si odsloužil v Uhnošti, se začal účastnit pěveckých soutěží… a na jedné to vyšlo. Řeč je o Mladé písni Jihlava, kde skončil druhý. Tady se poprvé potkal s Ivetou Bartošovou. Mimochodem, víte, že jedním ze soutěžících (skončil třetí) byl v Jihlavě v tomto roce i Palo Habera?

Hvězdná kariéra Petra Sepešiho a Ivety Bartošové odstartovala záhy po jejich jihlavském vystoupení – do Prahy odešly za tehdy známým skladatelem populární hudby Pavlem Vaculíkem, který ihned odhadl jejich velký prodejní potenciál.

Hned jejich první singl Knoflíky lásky, který představili v roce 1984 v televizním pořadu Sejdeme se na výsluní, udělal ze Sepešiho a Bartošové hvězdy normalizačního hudebního nebe.

Osud vyměřil Sepešimu jen 25 let. Zemřel při hazardu na železničním přejezdu

S Ivetou Bartošovou Petra Sepešiho prý pojil pouze pracovní vztah, alespoň to tvrdí jeho syn Petr Belhocine. Sama Iveta Bartošová ale několikrát uvedla, že to byl právě Sepeši, kdo ji připravil o panenství a byl její životní láskou. Svoje tajemství si oba vzali do hrobu.

Bohužel, osud vyměřil Petru Sepešimu jen málo času. Zemřel ve svých pětadvaceti letech 29. července roku 1985 krátce po 22. hodině, když vjel se svým automobilem Škoda 100 (tehdy hojně rozšířené „embéčko“) na železničním přejezdu ve Františkových lázních na tehdejší Leninově třídě pod projíždějící vlak. Souprava jej tlačila 100 metrů před sebou, neměl sebemenší šanci na přežití.

Na pohřeb v Aši přijelo přes 3000 fanoušků. První a také jediná deska Bartošové a Sepéšiho vyšla až po pohřbu. Prodalo se jí přes 200 tisíc kusů.

V televizní mini sérii Iveta jeho postavu ztvárnil herec Vojtěch Vodochodský.