Vojtěch Vodochodský. V seriálu Iveta Petr Sepeši

Vojtěch Vodochodský? Herectví má v krvi – jeho otcem není nikdo jiný než Ivan Vodochodský, herec, moderátor a známý televizní kuchař. Herečkou je i jeho sestra Tereza. On sám zatím příliš známý není. To se ale s pravděpodobností hraničící s jistotu změní s uvedením televizní série Iveta.

Tady totiž hraje jednu z hlavních postav, pěveckého partnera hlavní hrdinky Ivety Bartošové. Ano, z Vojtěcha Vodochodského se stal jeden z popových idolů 80. let Petr Sepeši.

Životopis Vojtěcha Vodochodského? Na jevišti stál poprvé jako pětiletý, Petr Sepeši je jeho životní rolí

Vojtěch Vodochodský je je rodákem z Hradce Králové. Narodil se v roce 1994, jeho otcem je kuchař a herec Ivan Vodochodský. V Hradci Vojtěch Vodochodský studoval na jazykovém gymnáziu, poté absolvoval pražskou DAMU, kde vystudoval herectví na Katedře činoherního divadla. K divadelní práci si přitom poprvé přičichl už jako pětiletý, když se v rodném Hradci zahrál postavu Ježíška v Klicperově divadle.

Vojtěch Vodochodský působí na několika pražských divadelních scénách. Divadlo Na Jezerce, Divadlo Na zábradlí Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Viola, Divadlo v Řeznické – to jsou scény, kde jej mohou diváci pravidelně potkávat na jevišti. V roce 2019 si zahrál ve hře Večer tříkrálový v rámci Letních shakespearovských slavností.

Ve filmu a televizi Vojtěch Vodochodský zatím ještě mnoho šancí nedostal. Epizodní role ztvárnil například v seriálech, Ohnivý kuře, Krejzovi, Dáma a Král či Případ Roubal. Větší prostor dostal coby veterinář Ivan Rokyta v seriálu Slunečná. Postava Petra Sepešiho v mini sérii Iveta je jeho první (téměř) hlavní rolí. Ve filmu Vojtěch Vodochodský debutoval ve snímku režiséra Adama Sedláka BANGER, který by měl do kin přijít v roce 2022.

Vojtěch Vodochodský hovoří anglicky a španělsky, hraje na klavír, jezdí na skateboardu.