Petra Cetkovská nepodala rozhodčí ve Wimbledonu ruku

[adsenseyu1]

Důvod? Podle Petry Cetkovské zasahovala hlavní rozhodčí  nepřiměřeně do utkání, když opravovala výroky  rozhodčí čárových.  I to měl být podle Cetkovské jeden z důvodů, proč v utkání druhého kola s Američankou Sloane Stephensovou prohrála ve třech setech 6:7, 6:4 a 3:6.

Podle Petry Cetkovské hlavní rozhodčí Fiona Edwardsová měnila výroky čárových sudích v její neprospěch po celý zápas, nejvíce ji rozhodil moment, kdy jí ve třetím setu za stavu 3:5 nebyl přiznán fiftýn po údajném dvojitém dopadu míčku na polovině Američanky.  Proč údajném?

Není jak zpětně ověřit, zda míček skutečně dvakrát dopadl nebo ne, tzv. jestřábí oko, které přesně mapuje pohyb míčku po dvorci a využívá se při řešení sporných okamžiků, je nainstalováno pouze na několika hlavních dvorcích Wimbledonu. Na dvorci, na kterém hrály Cetkovská se Stephensonovou, bohužel není.

Petra Cetkovská se narodila 8. února roku 1985, tenis hraje od svých pěti let. Její tenisovou kariéru přibrzdilo několik zranění a onemocnění, ve čtrnácti utrpěla těžký otřes mozku, jehož následky si nesla následující dva roky – v šestnácti letech se musela podrobit operaci hlavy kvůli otoku. V sedmnácti onemocněla „nemocí z líbání“, infekční mononukleózou, po uzdravení si zlomila nohu na juniorce Australian Open.

Do finále turnaje okruhu WTA se dostala zatím pouze jednou, loni v New Havenu, prohrála 4:6  a 1:6 s Dánkou Caroline Wozniackou. Na žebříčku WTA byla nejvýše zatím na 25. příčce, a to těsně před Wimbledonem. Po prohře spadne nejspíše dolů, loňskou čtvrtfinálovou účast už neobhájí.

Nepodání ruky rozhodčí není prvním prohřeškem Petry Cetkovské proti sportovní etice. V roce 2008 si nepodala ruku s další českou tenistkou, a svojí tehdejší soupeřkou, Barborou Záhlavovou-Strýcovou, po prohraném utkání na turnaji ve Stockholmu.

Za nepodání ruky rozhodčí udělujeme Petře Cetkovské palec dolů.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *