Petra Faltýnová: Modelka a partnerka Leoše Mareše (životopis)

Petra Faltýnová, česká modelka a 2. vícemiss České republiky za rok 1998, známá také jako bývalá životní partnerka českého hokejisty Martina Ručinského a současná partnerka moderátora Leoše Mareše, se narodila 2. dubna roku 1978 v Praze.

Jako malá chtěla být Petra Faltýnová nejčastěji letuškou, teprve jako třináctiletá se poprvé dostala k modelingu, když se dostává na titulní stránku tehdy velmi oblíbeného časopisu pro ženy Vlasta.

Střední vzdělání Petra Faltýnová získala na střední ekonomické škole se zaměřením na hotelnictví, po jejím dokončení se začala profesionálně věnovat modelingu, jeden z jejích prvních větších úspěchů mohli vidět diváci v televizní reklamě na čokoládovou tyčinku KOKO.

Do soutěže Miss Česká republika přihlásila Petru Faltýnovou její kamarádka (a také úspěšná modelka – Miss České republiky za rok 1996) Petra Minářová. Petra Faltýnová s přehledem vyhrála pražské kolo a poté se při slavnostním galavečeru stala 2. vícemiss České republiky. Zároveň se stala Miss Silueta, Miss Sympatie a Miss Foto.

Modelka Petra Faltýnová je vděčným objektem zájmů bulváru. Bulvární média sledují její vztahy se slavnými muži. Prvním mužem, se kterým měla Petra Faltýnová dlouhotrvající partnerský vztah, byl libanonský podnikatel Áza, poté se dala dohromady s úspěšným a slavným českým hokejovým reprezentantem Martinem Ručinským. Manželství ale (přestože Ručinský jí sňatek několikrát nabídl) uzavřela až s podnikatelem Simonem Šteklem, jenž se právě v té době rozešel s další modelkou – Kateřinou Průšovou.  Se Simonem Šteklem má Petra Faltýnová dceru Adrianu.

V posledních měsících procházel vztah Faltýnové a Štekla krizí, modelka byla několikrát přistižena v blízkosti jiných mužů, jejím údajným milencem měl být mimo jiné český herec Jiří Langmajer.

V květnu 2012 se Petra Faltýnová veřejně vyjádřila, že její manželství s podnikatelem Simonem Šteklem je uzavřenou kapitolou, na premiéru filmu Líbáš jako ďábel přišla se svým novým partnerem, kterým není nikdo jiný než populární moderátor Leoš Mareš.