Leoš Mareš. Hvězda mezi moderátory

Leoš Mareš, český zpěvák a moderátor, se narodil 27. dubna roku 1976 v Berouně. Tady také vystudoval gymnázium, další studia pak absolvoval na chebské pobočce Vysoké školy ekonomické.

V Chebu Leoš Mareš poprvé vážněji přičichne ke světu showbusinessu, když nějaký čas moderuje noční hudební pořad v rádiu Egrensis. První větší díru do světa pak Mareš udělá v roce 1997, kdy se stává členem týmu pracovníků rozhlasové stanice Evropa 2

Tady nejprve moderuje opět noční hudební pořad, v roce 1998 se ale stává moderátorem ranní show na Evropě 2 a v krátké době se mu, společně s kolegou Patrikem Hezuckým, podaří dokonale pobláznit všechny posluchače bez rozdílu věku.

Od rozhlasového mikrofonu je to pak již jen kousek na televizní obrazovky, na kterých se Mareš nejprve objevuje jako zpěvák, jehož poznávacím znamením je kožich – píseň Tři slova se stává hitem, v roce 2001 Leoš Mareš vydává debutové album a stává se Objevem a Skokanem roku v anketě Český slavík.

V roce 2003 pak nastává v Marešově životě profesní zlom – výtečně se zhostí nabídky moderovat slavnostní vyhlášení Českého slavíka ve Státní opeře, další moderátorské nabídky pak na sebe nedají dlouho čekat – od roku 2003 Mareš moderuje oblíbenou hitparádu televize Nova Eso, o dva roky později moderuje soutěž Big Brother na téže televizní stanici, jeho dalšími moderátorskými úspěchy jsou třetí řada talentové soutěže Česko hledá superstar (2006), obdobná soutěž X-Factor (2008) a Československá Superstar(2009).

Leoš Mareš žil  s Monikou Poslušnou – Marešovou, se kterou vychovává syna Jakuba a Matěje, nyní žije s českou modelkou a 2. vícemiss České republiky Petrou Faltýnovou.