Pomeje a Výborná: Nejoblíbenější moderátoři tuzemských rádií

Rádio, dříve rozhlas – je tady s námi století a určitě tady s námi ještě dlouho bude. Patří k němu hudba, klasická, popová, taneční, rocková… prostě hudba. A taky mluvené slovo. Právě mluveného slova se týká anketa o nejpopulárnějšího moderátora (a samozřejmě také moderátorku) tuzemského etéru. Jak to dopadlo pro rok 2011?

Posluchači všech tuzemských rozhlasových stanic rozhodli (prostřednictvím více než 30 000 SMS), že nejpopulárnějším rozhlasovým moderátorem v České republice je Jiří Pomeje, bývalý manžel Ivety Bartošové, filmový herec a nepříliš úspěšný (také filmový) producent. Pomeje moderuje noční pořad Živá noc na Frekvenci 1, kde se proslavil hned při prvním vysílání – pomohl zachránit sebevraha. Nakolik šlo o marketingový tah a nakolik o skutečnou záchranu života? To ví patrně jen sám Jiří Pomeje.

Za nejpopulárnější rozhlasovou moderátorku posluchači zvolili, a nutno říct, že právem, Lucii Výbornou, která patří do moderátorského týmu veřejnoprávního Radiožurnálu. V letech 1994-2000 moderovala televizní Snídani s Novou, jejím manželem je známý český zápasník sumó Jaroslav Poříz.

Kdo se další umístil v pvní desítce? Mezi moderátory najdeme na pátém místě Karla Gotta, na druhém Rudu z Ostravy, na sedmém pak Václava Moravce. Mezi moderátorkami najdeme například bývalou televizní hlasatelku Marii Retkovou na osmém místě, bývalou českou miss Dianu Kobzanovou na třetím místě a Martinu Kociánovou, bývalou moderátorku hlavní zpravodajské relace TV Prima na čtvrtém místě.

Letošní ročník (první vůbec) ankety Moderátor roku 2011 organizovala Asociace rozhlasových organizací.

Co vy a rozhlasoví moderátoři? Máte rádi kultivované vystupování nebo dáváte přednost rozjuchanému mládí a hovorové češtině? Koho byste vy zvolili za tuzemskou moderátorskou jedničku? Napište nám svůj tip do komentářů! Děkujeme.