Sandra Pogodová. Herečka, které je všude plno

Výrazná tvář, kštice zabarvená do rezava, hlas, který je vše, jen ne tichý a nenápadný. To je herečka Sandra Pogodová – jakmile se někde objeví, je jí hned plno. Znáte její životní pouť a hereckou kariéru?

Životopis Sandry Pogodové? Je neřízenou střelou v každém okamžiku

Sandra Pogodová se narodila 16. dubna 1975 v Olomouci a je herečkou, jejíž umělecká cesta je stejně barevná jako její osobnost. První filmové kroky (či lépe řečeno krůčky) učinila v roce 1992 ve filmu „Kamarád do deště II aneb Příběh z Brooklynu“ a v televizní inscenaci „Zpráva pro příští století“.

Její divadelní kariéra začala o rok později v pražském Divadle ABC, kde si zahrála v muzikálu „Pěna dní“. I další její divadelní zkušenost byla muzikálová – Sandra Pogodová účinkovala v dnes již legendárním muzikálu „Jesus Christ Superstar“ v pražském divadle Spirála.

Sandra Pogodová zanechala stopu i v zahraničí – v roce 1998 se vydala za oceán, aby coby au-pair načerpala inspiraci do dalších hereckých let. Jejím cílem se stal New York, kde prožila rok plný nezapomenutelných zážitků a osobního růstu.

Po návratu do České republiky v roce 1999 se Sandra Pogodová vrhla se zapálením, jež je jí vlastní, do další práce ve filmu a na prknech, která znamenají svět. Objevila se v mnoha filmech, jako jsou „Bathory“, „Líbáš jako Bůh“, „Líbáš jako ďábel“ a „Jménem krále“. Mezi její nejznámější role z této doby patří postava svérázné Veroniky Krajánkové v komedii „Doktor od Jezera hrochů“, kterou na motivy humoristického románu Miloslava Švandrlíka natočil režisér Zdeněk Troška.

V seriálovém světě se objevuje Sandra Pogodová v rolích menších, avšak díky jejímu naturelu a vzhledu snadno zapamatovatelných. Mohli jsme ji vidět v seriálech „Černí andělé“, „Černí baroni“, „Rodinná pouta“, „Bazén“, „Náves“, „Velmi křehké vztahy“ a „Vyprávěj“. Zvláštní pozornost si zaslouží její role v sitcomu „Helena“, kde ztvárnila postavu unavené matky Heleny Musilové, která ale bere svůj osud s mimořádným nadhledem.

Mimo herectví je Sandra Pogodová známá také jako DJ a moderátorka Dámského klubu na Evropě 2. Spolu s otcem Richardem Pogodou napsala knihu „Hoď se do Pogody“, která představuje rodinu Pogodových v mnoha někdy jen těžko uvěřitelných situacích plných zábavy a smíchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *