Ivana Jirešová. Proslavila ji barmanka Lucie z Ordinace v růžové zahradě

Ivana Jirešová se narodila 15. července 1977 v Písku a od mládí prokázala svůj talent v oblasti hudebně-dramatického umění. Po absolvování Pražské konzervatoře vstoupila do světa profesionálního herectví a získala si uznání jak na divadelních prknech, tak v televizních rolích. Jako herečka začínala v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Právě v Liberci získala praxi pro roli, ve které pak excelovala v seriálové Ordinaci – při práci pracovala jako barmanka.

Umělecký životopis Ivany Jirešové?

Její herecká dráha zahrnuje několik výraznějších divadelních rolí. V roce 2003 vystupovala v muzikálu „Excalibur“ v Divadle Ta Fantastika, kde ztvárnila roli Morgany. V roce 2007 se objevila v Divadle Palace v hře „Líbánky aneb láska ať jde k čertu“. Další její divadelní angažmá zahrnují například „Splašené nůžky“ v Divadle Kalich (2009) nebo „Zabiják Joe“ (2016) ve stejném divadle. V roce 2006 získala v televizní anketě Tý Tý ocenění jako Objev roku.

V televizi si Jirešová zahrála v několika seriálech, přičemž nejvíce se proslavila svou rolí Lucie Váchové v seriálu „Ordinace v růžové zahradě“. Kromě toho se objevila v seriálech „Kriminálka Anděl“ a „Vinaři“. Přibližně dva roky Ivana Jirešová pracovala také v redakci dámského časopisu Harper´s Bazaar.

Její osobní život? Ivana Jirešová je rozvedená a má dceru Sofii Friedu (narodila se v roce 2004) z manželství s novinářem Ondřejem Höppnerem. Jejich boj o svěření dcery do péče jednu dobu plnil stránky (nejen) bulvárních médií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *