Erika Stárková. Světlo reflektorů a jazzový rytmus

Také jste si oblíbili televizní seriál Most, kde se hlavní hrdina v podání Martina Hofmanna po letech setkal se svým bratrem Pavlem, ze kterého se mezitím stala sestra Dáša? Pokud ano, pak vězte, že právě role Dáši znamenala zásadní průlom v divácké popularitě její představitelky herečky Eriky Stárkové.

Životopis Eriky Stárkové? Hraje v divadle i televizi, skvěle i zpívá

Erika Stárková se narodila 8. července 1984 v Novém Městě na Moravě. Její cesta k herectví byla docela přímá – po dokončení studia na brněnské konzervatoři pokračovala v hereckých studiích na prestižní Janáčkově akademii múzických umění, kde získala v roce 2009 diplom v oboru činoherní herectví.

Její divadelní debut? Jako divadelní herečky začala Erika Stárková v Národním divadle Brno, kde působila do roku 2007. Od roku 2009 pak našla umělecký domov v HaDivadle. Vedle divadelního herectví se Erika věnuje také jazzu a šansonu, což dodává jejímu vystupování nezaměnitelný charakter.

Divácky známou se Erika Stárková především díky rolím v českých seriálech, jako jsou „Četnické humoresky“ (tady se před televizní kamerou objevila v roce 2007 poprvé), „Kriminálka Anděl“, „Tátové na tahu“ nebo „Strážmistr Topinka“. Zásadní zlom v její kariéře pak znamenal seriál České televize „Most!“, kde ztvárnila roli trans ženy Dáši. Ta Eriku Stárkovou v mžiku vystřelila na vrchol popularity.

Erika Stárková také vystupovala v sedmé řadě oblíbené televizní show „Tvoje tvář má známý hlas“. Oproti ostatním vystupujícím přitom měla znatelný náskok – výborně zpívá, a to především šansony.

Osobní život? S dýdžejem Cesarem Chunkem pocházejícím z Peru má dceru Almu. Ta se narodila v roce 2021. Zmiňme ještě také, že Eričiným švagrem je herec Václav Neužil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *