Simona Lewandowská. Začínala v Ordinaci, hraje ve Zlaté labuti

Její příjmení jistě nutí nejednoho fotbalového fanouška položit si otázku – má mladá herečka Simona Lewandowská něco společného s držitelem Zlatého míče Robertem Lewandowskim? Má i nemá. Žádný osobní vztah je nepojí, oba ale mají polské kořeny. Simona Lewandowská je po svém tatínkovi Polka.

Životopis Simony Lewandowské? Měla našlápnuto jako modelka, herectví dostalo nakonec přednost

Herečka Simona Lewandowská má, jak už bylo řečeno, polské kořeny – její tatínek pochází z Polska. Po mamince má Simona kořeny umělecké – vystudovaná psychiatrička se narodila v rodině loutkoherců.

V dětství se Simona, která se narodila 4. srpna roku 1999, věnovala modelingu – a slovo dětství přitom není nijak přehnané. Na přehlídkových molech začala už v jedenácti, ještě jako školačka pak dostala nabídku věnovat se modelingu v Tokio. Nakonec ale zvítězily geny po mamince a Simona Lewandowská se přihlásila ke studiu Pražské konzervatoři. Po ní pak začala studovat činoherní herectví na DAMU.

Simona Lewandowská v divadle? Má za sebou účinkování v Divadle DISK, v Divadle Kalich nebo ve Švandově divadle, mnohem známější je ale z televize. Ještě jako studentka konzervatoře si zahrála v seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě (hrála dceru Aleny Rytířové, manželky Čestmíra Mázla).

Další velkou zkušeností pro ni byla postava studentky Petry Holcarové v seriálu Pan Profesor. V roce 2023 se Simona Lewandowská stala jednou z hlavních tváří historického seriálu Zlatá labuť – společně s Martou Dancingerovou a Beátou Kaňok tvoří osazenstvo oddělení módy.