Štěpánka Fingerhutová. Dětská modelka úspěšnou herečkou

Televizní diváci znají Štěpánku Fingerhutovou docela dobře. Jako zdravotní sestřička Šárka Šedivá sváděla doktora Hanáka v Ordinaci v růžové zahradě. Prostitutku, která se zamiluje do mladého majora Kozáka, si zahrála v seriálu Devadesátky. A v roce 2023 se konečně objevila v jedné z hlavních rolí jako Laura Horová v seriálu, ve kterém jako Táta v nesnázích exceluje Martin Pechlát.

Víte ale, že než se stala herečkou, byla úspěšnou dětskou modelkou? Opravdu, více prozradí její životopis.

Štěpánka Fingerhutová. Životopis herečky, která je stále ještě na startu kariéry

Štěpánka Fingerhutová se narodila v první prázdninový den roku 1996 ve středočeské Příbrami. Jestli chtěla být vždycky herečkou? To nevíme, co ale víme, je to, že už jako sedmiletá se stala modelkou. A to modelkou úspěšnou. Postupně se objevila v mnoha televizních reklamách, předváděla dětské oblečení… a to už byl ke kariéře herečky jen kousek.

Přesto si Štěpánka Fingerhutová vybrala jako střední školu školu nehereckou, konkrétně osmileté gymnázium Budějovická v Praze. V roce 2012 ale přešla tam, kam jí herecké srdce táhlo – na Pražskou konzervatoř, kde pak v roce 2016 odmaturovala. Obor? Hudebně dramatický. Jestli má Štěpánka nějaké stále angažmá? Ano, od roku 2020 je členkou souboru pražského Divadla v Dlouhé.

Ve filmu (ještě studentském) se Štěpánka poprvé ukázala v roce 2012 ve snímku Svlíkání. V celovečerním filmu pak debutovala o rok později snímkem Rozkoš. První větší role? Nejspíše ta, kterou ztvárnila ve filmu Jiřího Chlumského Dvojníci, kde si hlavní roli zahrál Ondřej Sokol. Zatím posledním celovečerním filmem, ve kterém se Štěpánka představila návštěvníkům kin, jsou Děti Nagana z roku 2023.

Štěpánka Fingerhutová je stále častěji obsazována do televizních seriálů. V České televizi ji seriáloví fanoušci mohli vidět například v seriálech Lynč, Devadesátky nebo Zločiny velké Prahy, objevila se v Ordinaci v růžové zahradě, zdravotní sestřičku si zahrála i v seriálu Modrý kód TV Prima.

Vrcholem její seriálové kariéry je prozatím Táta v nesnázích, který nasadila Nova jako jeden z hlavních magnetů své podzimní nabídky 2023. Mimochodem, její role v tomto seriálu je snad její první seriálovou rolí pozitivní.

Kromě herecké práce se Štěpánka věnuje dabingu, objevuje se i ve filmech zahraničních produkcí – a není divu, anglicky mluví zcela plynně.

Partnerem Štěpánky Fingerhutové je kardiolog Matěj, pár se seznámil na internetové seznamce.