Tip na festival: Colours of Ostrava 2012

[adsenseyu1]

Colours of Ostrava. Poprvé se na severu Moravy konal hudební festival v roce 2002, letos bude mít už jedenácté narozeniny. Za dobu, co se koná, pořádně narostl. Colours of Ostrava už nejsou jen dobrá muzika, jsou to i workshopy, divadelní představení, besedy. Mezi 12. – 15. červencem patří Ostrava všem, kdo mají rádi kulturu. Právě v těch dnech bude město patřit festivalu Colours of Ostrava.

Největší hvězdy? Alanis Morissete nebo Bobby McFerrin

Letošní ročník multižánrového festivalu Colours of Ostrava se koná v areálu Dolní oblasti Vítkovice, kde se představí vůbec nejsilnější sestava hvězd, které na ostravském festivalu kdy vystupovaly. Hlavník tahákem měla být islandská diva Björk, ta ale nakonec nepřijede. Smutnit není přitom proč, jen namátkou, do na Colours of Ostrava vystoupí mimo jiné slavná Kanaďanka Alanis Morissette, ještě slavnější Bobby McFerrin či kapely The Flaming Lips a Kronos Quartet, z českých hudebníků budete moci slyšet a vidět například bratry Ebeny, skupinu Buty, Lenku Dusilovou, Mňágu a Žďorp, Michala Prokopa a Framus Five, kteří momentálně vydávají novou desku, a mnoho dalších.

Festival Colours of Ostrava si říká multižánrový a bude takový i letos. na celkem deseti festivalových scénách se během čtyř dnů představí desítky hudebníků ze všech konců světa – ze severského Islandu i jižní Afriky, přijedou umělci z Keni, Mali, ale také Finska, Dánska, Izraele, Velké Británie a samozřejmě hudební velmoci, Spojených států amerických.

Multižánrový festival myslí i na děti. Pejskům ale bude vstup zakázán

Festival Colours of  Ostrava je v jistém smyslu slova unikát, jen málokde se podařilo skloubit svět hudby a odlidštěný svět bývalých železáren. Umění se střetává s industrializovaným prostorem, výsledkem je neobyčejně působivý. A pokud nechybí hvězdy, a ty na letošním jedenáctém ročníku nechybí zcela určitě, je pro diváky i velmi lákavý.

Pokud chcete atmosféru letošního ročníku Colours od Ostrava zažít, máte stále ještě možnost – vstupenky jsou k mání v obvyklých předprodejích, za čtyřdenní vstup do festivalového areálu zaplatíte 1990 Kč.

Festival Colours of Ostrava se koná mezi 12.7-15.7.2012 v areálu Dolní oblast Vítkovice. Upozornění pro pejskaře – vstup se psy nebude do festivalového areálu povolen. Upozornění pro rodiče – děti do 140 cm mají vstup zdarma a je pro ně připravena zvláštní „Dětská scéna“ s už tradičními postavami Jinálka a Áji, kteří se pro letošek odstěhovali na planetu Jinálkov. K dispozici bude i kojící stan a hlídání dětí.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *