Tip na festival: Masters of Rock 2012

[adsenseyu1]

Jestliže do Ostravy se ve čtvrtek 12. července pojede na 11. ročník Colours of Ostrava, kde budou k vidění takové osobnosti jako Alenis Morisette nebo Bobby McFerrin, příznivci tvrdého rocku budou mít ve stejný den cestu do Vizovic.

Právě tam začíná v tento den jubilejní desátý ročník největšího rockového open-air festivalu u nás – jeho jméno je Masters of Rock 2012 a největší hvězdou bude celosvětově nejúspěšnější metalová kapela posledních deseti let, finští Nightwish, kteří na festivalu představí svoji novou desku Imaginarium – skladba z tohoto alba The Last Ride Of The Day byla oficiální hymnou letošního hokejového mistrovství světa ve Švédsku a Finsku.

Koho na letošním Master of Rock mimo již zmíněné Nightwish naživo uvidíte? Hned ve čtvrtek se představí slovenští Horkýže Slíže nebo Thin Lizzy, v pátek pak na RONNIE JAMES DIO Stage vystoupí české rockové legendy jako Vitacit nebo Visací zámek. V sobotu pak návštěvníky čeká vrchol celého festivalu, od 22.50 hod vystoupí největší hvězdy Nightwish, jejich koncert potrvá do půl jedné.

Další sobotní vystoupení, které by rockový fanoušek neměl minout? Odpoledne a v podvečer vystoupí legenda ostravské rockové scény, skupina Citron, a stejně legendární pražský Arakain, se kterým si zazpívá a na své rockové začátky zavzpomíná Lucie Bílá.

V neděli budou velkým lákadlem čeští metalisté Škwor a Doga, jako poslední pak vystoupí na pódium RONNIE JAMES DIO Stage temní Sabaton.

 

Hudební maratón bude od čtvrtka do neděle probíhat také na ALFEDUS Music Stage, na PROSPERITA Meet and Greet Stage pak budou po celý festival probíhat autogramiády zúčastněných hudebníků, bohužel, Nightwish v programu autogramiád nejsou.

Vstupenky na Master of Rock 2012, který bude probíhat v areálu likérky Rudolf Jelínek Vizovice,  jsou ještě stále v prodeji, permanentka na celý čtyřdenní program je k mání za 1300 Kč ve všech obvyklých předprodejích, jednodenní vstupenky k dispozici nejsou.

Sympatické na festivalu Master of Rock je, že ve vyhrazených kempech nabízí možnost stanování zdarma. Upozornění pro pejskaře – své psí miláčky nechte doma, do areálu mají vstup zakázán.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *