Vojta Dyk for prezident. Vlastně prezidyk

[adsenseyu1]

Vojta Dyk v sobě šoumena a recesistu nezapře. Nebo doba už skutečně zešílela a Vojta Dyk taktéž. Třetí možnost? Z prezidentské kandidatury Vojty Dyka (ano, o té je v prvních dvou větách řeč) se vyvine zábavná a Internetem se čile šířící reklamní kampaň. Třetí možnost je ta správná.

Vojta Dyk na stránce, kterou si nechal vytvořit speciálně pro svoji „předvolební kampaň“, vysvětluje:

Nedávno jsem si uvědomil, že jsem známou osobností, která říká své názory nahlas, ale bez zjevného dopadu. Proto jsem se rozhodl využít svou popularitu smysluplněji a zkusit něco změnit. A proto já, Vojtěch Dyk, Vás občany naší republiky žádám o podporu mého rozhodnutí kandidovat na post Prezidenta republiky. Ano! Chci být vašim příštím prezidentem.

Zároveň Dyk prosí fanoušky, aby podpořili jeho petici, která by měla změnit zákon, který říká, že na prezidenta České republiky může kandidovat pouze člověk starší 40 let. Dyk chce věkovou hranici snížit na 25 let. Od svých fanoušků chce jméno, adresu, e-mail.

Hudba kapely Nightwork je fajn. Vojta Dyk je na první pohled pohodář. Reklamní kampaň, ve které se snaží přesvědčit veřejnost, že kandiduje na českého prezidenta, je výborná. Dykův volební tým tvoří kolegové z Nightworku, vše je dotaženo téměř do dokonalosti. Typický virální marketing, „šíří se to samo“ a zadarmo.

Má to jedinou chybičku. A to onu již zmíněnou petici. Mnoho Dykových fanoušků ji zcela určití svým podpisem podpoří, přitom zcela bezmyšlenkovitě odkliknou zatržítko, že souhlasí se „všeobecnými podmínkami“. Tím potvrdí, že souhlasí se zpracováním svých údajů mediální agenturou – e-mailová i poštovní schránka se začíná plnit obchodními nabídkami všeho druhu…

Nebo možná nejde o žádnou kampaň, žádnou recesi, žádné sběry osobních údajů. Možná, že Vojta Dyk prozřel, oblékl oblek a sepsal petici skutečně proto, že chce být naším budoucím prezidentem. Líbil by se Vám Vojta Dyk jako prezident?

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *