Tip na knihu: Domácí krabičková dieta

[adsenseyu1]

Krabičková dieta. Za poslední rok se stala fenoménem. Komu nepomohla zhubnout dělená strava, Dukanova dieta nebo další diety, ten se utěšuje, že tentokrát už to určitě půjde, že krabičková dieta je tou pravou dietou, který srazí jeho nadváze hřebínek. Popravdě, proč ne.

Krabičková dieta nezakazuje jíst. Naopak, nutí jídlo 5 x denně

Krabičková dieta nedělá chyby většiny diet ostatních – nezakazuje jíst, ani nevylučuje ze stravy některou ze základních nutričních složek. Naopak. Krabičková dieta, to je pět nutričně vyvážených jídel denně. Naučí vás jíst pravidelně, menší porce, poznáte, že není třeba trápit se pocitem hladu. S krabičkovou dietou neztratíte svalovou hmotu ani sílu. Jediné, oč přijdete, je tuková tkáň, rychlost hubnutí přitom zaručuje, že se nedostaví jo-jo efekt, váhový úbytek při dodržování všech zásad krabičkové diety se pohybuje kolem 1-2 kg týdně.

Krabičková dieta, to je pět jídel, která pro vás připraví odborníci. Pět jídel, která si nyní můžete připravit i sami. S knihou Aleny Doležalové Domácí krabičková dieta z nakladatelství Dona.

Alena Doležalová: Domácí krabičková dieta (o čem kniha je + jeden recept jako ukázka jídelníčku)

(oficiální text nakladatele) Krabičková dieta je fenoménem současné doby a cílem této publikace je zpřístupnit tuto dietu pro každého. Autorka jednoduchým způsobem vysvětluje základní principy úspěšnosti krabičkové diety, radí, jak vhodně připravovat pokrmy, jak snížit energetickou hodnotu pokrmů, aniž by utrpěla jejich chuť a hlavně předkládá výběr více než 250 výborných receptů. Součástí publikace je i 70 nutričně vyvážených celodenních jídelníčků.

Kuřecí závitky s náplní s oříšky (2 porce)

ingredience: 2 kuřecí řízky á 100 g, 2 plátky šunky, 20 g lískových oříšků, 2 plátky tvrdého sýra, 1 lžíce másla, mletý bílý pepř, sůl

postup: Kuřecí řízky naklepeme, osolíme a opepříme. Na každý plátek masa dáme plátek šunky, posypeme nastrouhanými lískovými oříšky a poklademe plátkem tvrdého sýra. Stočíme do závitků, zpevníme nití nebo párátky, dáme do zapékací misky, poklademe lupínky másla a za občásného podlévání vodou pečeme asi 30 minut. Vhodnou přílohou jsou vařené brambory nebo bramborová kaše.

V jedné porci: Energie 1172 kJ/279kcal, tuky 18 g, bílkoviny 26 g, sacharidy 3 g, vláknina 0,3 g

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *