Tip na knihu: Jiřina Bohdalová – Nehasnoucí hvězda

[adsenseyu1]

Jiřina Bohdalová oslavila 4. dubna životní jubileum, bylo jí osmdesát let. Robert Rohál, známý český fotograf a spisovatel, autor biografií mnoha českých herců, zpěváků a dalších umělců.

Tito dva spojili své síly, aby vznikla otevřená a detailní biografie Jiřiny Bohdalové, hvězdy československého a posléze i českého filmu posledních pěti dekád. Kniha nazvaná Jiřina Bohdalová – nehasnoucí hvězda vychází 30. června 2012 v nakladatelství Petrklíč. Všem příznivcům Jiřiny Bohdalové a jejího herectví určitě doporučujeme, podle předběžných informací se kniha bude prodávat za 289 Kč a bude k dostání u všech dobrých knihkupců.

Robert Rohál: Jiřina Bohdalová – nestárnoucí hvězda

(oficiální text nakladatele): Herečka Jiřina Bohdalová, která v tomto roce slaví kulaté životní jubileum, to neměla v životě i ve své profesi nikdy jednoduché. Třikrát se hlásila na DAMU, a když se napotřetí na studium herectví dostala, zavřeli jejího otce do komunistického vězení – a ona se musela postarat o celou rodinu.

Když natočila film Ucho, který stejně po natočení putoval do trezoru, nesměla dlouho před filmovou kameru. Přesto se z ní stala jedna z nejlepších a nejoblíbenějších českých hereček, která měla v jednom ohromné štěstí – už na počátku své umělecké kariéry se uplatnila nejen na jevišti, ale především na televizní obrazovce. S Vladimírem Dvořákem se stali populárními průvodci jak mnohých televizních Silvestrů, tak zábavného cyklu Televarieté.

Avšak za mimořádnou hereččinou oblibou u diváků stojí i postavy, které ztvárnila v řadě televizních komedií, seriálů a pohádek (stejně jako v „estrádních“ scénkách – tady ponejvíce s Vladimírem Menšíkem) anebo filmech jako Hvězda zvaná Pelyněk, Dáma na kolejích, Bílá paní, Světáci, Pěnička a Paraplíčko, Ucho, Smích se lepí na paty, Jedna kočka za druhou, Fany…

A právě připomenout všechny zásadní role vynikající herečky Jiřiny Bohdalové si dal za cíl Robert Rohál v této své nové knize. K napsání ho inspirovaly především nezapomenutelné hereččiny kreace ve filmech, které ho provázejí celý život. Kniha vychází u příležitosti životního jubilea.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *