Tip na knihu: Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku

[adsenseyu1]

Nad touto knížky zaplesá srdce nejednoho nerda, srdce složené z jedniček a nul a pak čehosi tak nepochopitelného, jako jsou city. The Big Bang Theory, Teorie velkého třesku, je jedním z nejoblíbenějších televizních sitcomů americké provenience. Leonard, Sheldon, Penny, Howard a další postavy nyní zamířily i na knižní pulty.

Knihu napsal zkušený autor literatury faktu a literárních biografií, Američan George Beahm. Česky od něj toho zatím příliš nevyšlo, kromě Třeskuté knihy o Teorii velkého třesku už jen kniha myšlenek marketingového mága Steva Jobse Já, Steve — Steve Jobs svými vlastními slovy, kterou vydalo nakladatelství Pragma. Za mořem je ale George Beahm autorem velmi známým a ceněným, napsal například encyklopedii Stephena Kinga, průvodce dílem Phillipa Pullmana (Zlatý kompas), průvodce světem mudlů a Harryho Pottera či knihu o fenoménu Twilight Stephenie Meyerové.

Nakladatelství Argo, které knihu v květnu vydalo, říká: George Beahm zodpovídá příznivcům seriálu všechno, co kdy o Teorii velkého třesku chtěli vědět, a nádavkem i pár věcí, na které by se je snad ani nenapadlo zeptat. Najdeme zde profily jednotlivých postav i herců, jakož i stručné portréty tvůrců seriálu, soupis a převyprávění jednotlivých epizod, vysvětlení různých fyzikálních i popkulturních narážek a hlášek a rovněž překvapivě vděčné „veselé historky z natáčení“. Pokud se vám zamlouvá sitcom Teorie velkého třesku, pak Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku nesmí ve vaší knihovničce chybět. 

Jistě, kniha je určena především zasvěcencům, ale možná po ní sáhnou i ti, kdo se se seriálem Teorie velkého třesku zatím neměli tu čest setkat. A třeba to bude setkání příjemné. Představme si, o čem seriál The Big Bang Theory je.

Je to legrace. Situační humor. Tvůrci sérii představují takto: Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů.

Zaujalo? Pak nalaďte televizní stanici Prima COOL, která seriál Teorie velkého třesku pravidelně vysílá s výborným dabingem (Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Jitka Moučková a Matěj Hádek). A hned potom zajděte do nejbližšího knihkupectví pro Třeskutou knihu o Teorii velkého třesku. Své kvality určitě má, ve druhém červnovém týdnu byla nejprodávanější beletristickou knížkou v České republice.

A to se samo od sebe nestane.

Třeskutou knihu o Teorii velkého třesku představil a doporučuje Marcel Kupka.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *