Tip na knihu: Nová Halina Pawlowská aneb Až se mě dcera zeptá

[adsenseyu1]

Halina Pawlowská. Televizní moderátorka (za Banánové rybičky dvakrát získala ceny Týtý) a spisovatelka, která si za posledních dvacet let vybudovala neuvěřitelně širokou a přitom kompaktní skupinu fanoušků a především fanynek. Psaní má v krvi, jejím otcem je ukrajinský exilový básník Vasil Kločurak. Její knihy určitě dobře znáte, z těch posledních to jsou Velká žena z Východu nebo Záhada žlutých žabek.

Halina Pawlowská vydala v červnu novinku – jmenuje se Až se mě dcera zeptá, jako spoluautora si přizvala Lubomíra Teprta, někdejšího šéfredaktora mnoha společenských časopisů, doktora filozofie a také vyučeného kuchaře (kuchařem se stal až naposledy), se kterým už spolupracovala například na gastronomické show televize Barrandov Prostři pro tři.

Halina Pawlowská ve své nové knize je Halinou Pawlowskou, tak jak jí její čtenáři, a především čtenářky, znají a mají rádi (rády). Vtipná, pozitivně naladěná, na svět se dívá s nadhledem, ostatně posuďte sami. Takhle o své knize hovoří sama autorka:

Nikdy mne nenapadlo, že by má dcera stála o nějaké rady, notabene MOJE! Často mi zdůrazňovala, že ví všechno líp, protože je přece o pětadvacet let mladší! Teď je všechno jinak, ne proto, že bych zázračně omládla (což by se mi líbilo), ale protože má dcera si založila rodinu. 

Založila si ji v našem domě. A jednou přišla a zeptala se:
Co mám uvařit, aby mě chtěl?
Co mám předložit tchyni, aby pochopila, že jsem nejbáječnější na světě?
Co mám sníst, abych zhubla?!
A taky se zeptala úplně prostě:
Co mám udělat se šunkou, aby neoschla?
A tak vznikla tahle knížka! Jsou v ní totiž odpovědi na otázky mé dcery a jsou v ní konkrétní recepty i rady, jejichž pravdivost je ověřená zkušenostmi. A jestli náhodou i vy potřebujete vědět, jak rychle a bezbolestně zkrásnět a co předložit bestii, která koketuje s vaším mužem, tak se nechte inspirovat!
Dobrou chuť!

Po Velké ženě z Východu je tu další knižní Halina Pawlowská. Přichází s létem a náhoda to asi nebude, je typickým letním čtivem. Pokud ji tak budete brát, náramně si ji užijete. Knihu vydalo nakladatelství Motto a najdete ji na pultech všech dobrých knihkupectví.

Chcete podpis od Haliny? Přijďte 14. června na Arkády

Chcete si novinku Haliny Pawlowské nechat podepsat? Pokud jste z Prahy a okolí, máme možnost dneska, 14. června 2012 – v knihkupectví Dobrovský v obchodním centru Arkády na Pankráci (pokud to tam příliš neznáte, vězte, že je to přímo nad stanicí metra Pankrác) bude mít Halina Pawlowská od 17 hodin autogramiádu.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *