Vladimír Dryml: Zemanovec (životopis)

Na konci let osmdesátých byl členem komunistické strany, od roku 1995 byl členem ČSSD. V srpnu 2012 stranu opustil, aby se stal jedním z lídrů strany svého bývalého sociálně-demokratického šéfa – Miloše Zemana. Vladimír Dryml, lékař, senátor, zastupitel.

Životopis

Vladimír Dryml, český politik a lékař, se narodil 15. března roku 1952 v Kolíně. Po střední škole vystudoval lékařskou fakultu v Hradci Králové (absolvoval v roce 1977) a absolovoval obchodní a manažerské kurzy koncernu VW a zdravotnického managementu Vysoké školy ekonomické Po studiích pracoval jako chirurg postupně v několika nemocnicích po celém tehdejším Československu, nejdéle působil na jihu Čech, v Českých Budějovicích (10 let v tamní Vojenské nemocnici).

V roce 1987 vstoupil MUDr. Vladimír Dryml do komunistické strany, po listopadu roku 1989 její řady pak opustil.

Po roce 1990 Vladimír Dryml pracoval jako lodní lékař a působil ve Sdružení podnikatelů (od roku 1998), v roce 1998 byl jmenován ředitelem Česko-německé nemocnice ve Vrchlabí. Toto působiště opustil na konci roku 2003 jen proto, aby nastoupil na post náměstka ministra zdravotnictví  – v té době Davida Ratha – pro zdravotní pojišťovny a kontrolu. Na ministerstvu Dryml působil do roku 2006, poté se opět vrátil do ředitelského křesla vrchlabské nemocnice.

V roce 2008 se Vladimír Dryml dostal do Senátu Parlamentu České republiky za obvod 45 (Hradec Králové), zároveň působí jako zastupitel Královéhradeckého kraje.

Po senátních volbách se stal Vladimír Dryml aktérem aféry, podle které se měl pokoušet zdiskreditovat stranickou kolegyni Hanu Orgoníkovou, na kterou si dokonce najal soukromé detektivy. V roce 2009 jej za tento prohřešek vyloučili krajští zastupitelé za ČSSD z klubu a odvolali jej z funkce vícehejtmana.

V srpnu 2012 se Vladimír Dryml rozhodl přestoupit z ČSSD, kterou dle jeho slov vede kindermanagement a je prolezlá korupcí, do strany Miloše Zemana, staronového stranického kolegy – za jeho Stranu práv občanů bude kandidovat jako lídr v krajských volbách v Královéhradeckém kraji.