Výročí dne 25. června 2009: Michael Jackson, král popu, zemřel

Dalo se to čekat, ale stejně tomu v prvních chvílích nikdo nevěřil. To bude určitě nějaký nejapný žert. Nebyl. Michael Jackson, zpěvák označovaný za krále popu, byl opravdu mrtvý. Stalo se tak 25. června 2009 ve 23:26 středoevropského (letního, dodejme) času. Populární hudba ztratila jednu ze svých ikon.

Prosím přijeďte. Ten muž nedýchá…

Na začátku byl vyděšený telefonát na linku 911. Přijeďte prosím rychle! V čísle 100 na North Carolwood Drive v Holmby Hills je člověk v bezvědomí a zdá se…, zdá se, že mu netluče srdce! Záchranka byla rychlá, u muže v bezvědomí byla během tří minut.

Tím mužem byl Michael Jackson, nad kterým se skláněl jeho osobní lékař. Snažil jsem se jej resuscitovat, říkají jeho oči. Neúspěšně, Jackson nejeví známky života. Nedýchá a má zástavu srdce.

Pokusy o oživení pokračují i během cesty do nemocnice, do Ronald Reagan UCLA Medical Center se záchranka přiřítí po desáté hodině večerní středoevropského času. Ještě hodinu se pak lékaři pokoušejí přivést krále popu k životu. Ve 14:26 hod místního času (26:26 středoevropského) je Michael Jackson prohlášen za mrtvého.

Jacksona zabila nespavost. A vysoké dávky propofolu

Michael Jackson špatně spal. Měl dluhy, neustále bojoval s obviněními z pedofilie, nepřiměřenou pozornost bulváru přitahovaly jeho děti a Jacksonův vztah k jejich matkám. Koncertní turné, na které se chystal, mělo být jeho comebackem. Lidským i hudebním. Návratem krále. Král ale potřebuje být odpočatý. Věděl to Michael, věděl to i jeho osobní lékař kardiolog Conrad Murray.

Právě on Jacksona zásoboval propofolem, anestetikem, které se používá při chirurgickým zákrocích. A právě on Jacksonovi, který se stal na propofolu závislým, vpíchl do žíly na noze smrtící dávku. Lékař, kterého si Michael Jackson najal dva měsíce přes smrtí, aby jej připravil na světové turné, neodhadl sílu dávky – 25 mg propofolu bylo na Jacksonovo tělo příliš. Zastavil se mu dech, pak srdce… a to ostatní už víte.

Doktor Murray byl v roce 2011 za zavinění smrti Michaela Jacksona odsouzen ke čtyřem letům vězení. Život králi popu to ale nevrátí. A to je, ať jste Michaela Jacksona měli nebo neměli rádi, velká škoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *