Zemřel choreograg a tanečník Richard Hes

V době kdy televizní zábavě kraloval Vladimír Dvořák, Jiřina Bohdalová a Televarieté, kde taneční kreace působily coby předěly mezi humornými scénkami a vysloveně nudily, přišel Richard Hes se zcela novým konceptem tanečního vystoupení – černá kůže, moderní muzika a příběh, vyprávěný pohybem. Příběh vlastní bohužel již dovyprávěl…

Richard Hes, český herec, tanečník a choreograf se narodil 5. července 1963 v Mladé Boleslavi. Do světa showbyznysu podíval poprvé jako malý chlapec, když si zahrál (v roce 1976) jednu z rolí slavného dětského snímku Ať žijí duchové. I na základě toho se pak přihlásil společně se svým kamarádem Janem Čenským na hereckou konzervatoř, a to na taneční obor.

Po studiích Richard Hes založil taneční skupinu Uno, která se hodně inspirovala moderními západními styly, jejím vzorem byl Michael Jackson. Jako vedoucí skupiny převzal v roce 1988 cenu Zlatá rolnička.

Devadesátá láta a Richard Hes? Čas úspěchů – jako choreograf se podílel na mnoha úspěšných muzikálových projektech doby, pracovní vytížení jej ale nakonec téměř přivedlo na scestí – propadl na nějakou dobu alkoholu, dokázal se ale vyléčit a byl i jedním z porotců v taneční soutěži Star Dance.

V roce 2013 mu byla diagnostikována rakovina slinivky. Letos v únoru se podle bulváru Richard Hes pokusil skokem z okna o sebevraždu v Bohnicích, kde pobýval v hospicu Štrasburk. Nakonec se ukázalo, že pouze zakopl na schodech, upadl a poranil si koleno. Žádný pokus o sebevraždu, pouze bulvární výmysl.

Richard Hes podlehl následkům své nemoci 17. února 2014.