Zemřel Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf. Přesvědčený komunista, dlouholetý člen Výkonného výboru ÚV KSČM, politik, který v debatách udivoval svými encyklopedickými znalostmi. A také muž s milionovými dluhy a exekucemi, účastník několika problematických nehod, europoslanec, který při jednáním Evropského parlamentu spí, a také člověk, který se (údajně) pokusil na konci roku 2015 společně se třemi občany Slovenska vyvést stovky milionů ze švýcarské banky.

To vše je Miloslav Ransdorf tak, jak jej zná veřejnost nejvíce. Odpoledne 22. ledna se začala médii šířit zpráva, která nakonec byla potvrzena – Miloslav Ransdorf náhle zemřel. Stalo se tak v pražském IKEMu, kam byl převezen již v bezvědomí a kde se dlouhodobě léčil s cukrovkou.

Životopis Miloslava Ransdorfa? Politik a europoslanec se narodil 15. února roku 1953 v Rakovníku. V roce 1977 absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, vystudoval obory historie a filozofie. Mezi roky 1984-1992 pracoval v Prognostickém ústavu ČSAV, tedy na stejném místě, kde působili například Václav Klaus nebo současný prezident Miloš Zeman.

Do politiky se Miloslav Ransdorf aktivně zapojil v roce 1990, kdy se stal poslancem za komunistickou stranu ve Sněmovně národů tehdejšího federálního parlamentu. V roce 1991 se Ransdorf stává členem nově ustaveného poslaneckého klubu KSČM.

Ve volbách v roce 1992 Ransdorf svůj poslanecký mandát obhájil, členem Federálního shromáždění zůstal až do rozpadu Československa v prosinci 1992. V letech 1996-2004 byl pak Miloslav Ransdorf poslancem Parlamentu za KSČM.

V roce 2004 Miloslav Ransdorf uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, europoslancem pak zůstal až do své smrti. Miloslav Ransdorf zemřel 22. ledna 2016.