Zuzana Mikulcová. Hvězda slovenské hudby

Zuzana Mikulcová. V v době talentové soutěže Hlas Československa . Začínající slovenská zpěvačka, studující na konzervatoři v Praze. Vedle Miloše Novotného druhý zástupce týmu Dary Rolins v poslední osmičce soutěžích talentové show Hlas ČeskoSlovenska. Dnes hvězda slovenské hudební scény, které si spolupracovníky často vybírá i v tuzemsku.

Životopis Zuzany Mikulcové? Narodila se před dvaadvaceti lety, žije v Rimavské Sobotě, studuje v České republice, v Praze. Na konzervatoři. Hraje na několik hudebních nástrojů, největší zkušenosti má se hrou na klavír a saxofon. Má vlastní kapelu, sama si píše písničky. Hudbu i texty. Má vlastní kapelu.

Muzika Zuzanu Mikulcovou evidentně baví. Jejím pěveckým vzorem není nikdo menší než Aretha Franklin.

V roce 2010 se Zuzana stala držitelkou Hlavní ceny na soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Jako zpěvačka začínala se skupinou Sanyland, postupně se pak stále častěji vydávala mimo hranice jazzové hudby. V roce 2014 Zuzana Mikulcová vystupovala jako předskokanka na bratislavském koncertu Jamese Blunta.

V roce 2021 vydala Zuzana Mikulcová s dalšími osobnostmi české a slovenské hudby album Fúzie, které doplňuje stejnojmenný projekt. Spojení s Danem Bártou, Barborou Mochowou, Larou Abou Hamdan a Peterem Lipou zaujalo kritiku i širokou posluchačskou obec.