Dara Rolins. Zpěvačka a partnerka Pavla Nedvěda

Darina Rolins, dříve známější spíše jako Darina Rolincová (a původně Darina Gambošová, což se veřejně příliš neví a neprezentuje), slovenská zpěvačka a příležitostná herečka, se narodila 7. prosince roku 1973 v Bratislavě jako mladší ze dvou sester. Starší Jana (dnes Hádlová) je známou textařkou.

Popularitu si Dara (tehdy ještě Darinka) užívá už od dětství – ve čtyřech letech se poprvé objevuje v televizi, v osmi točí svůj první film, jako desetiletá vydává svoje první album v Opusu, které se jmenuje Keby som bola princezná Arabela a na kterém má duet s Janou Nagyovou, představitelkou Arabely ze stejnojmenného televizního seriálu. Desky se prodalo neuvěřitelných 250 000 kusů. Ještě stále v roce 1982 se Dara Rolins poprvé umisťuje v anketě Zlatý slavík – končí na třicátém místě.

V roce 1984 přichází okamžik, který Darinu Rolincovou, nyní již dvanáctiletou, nesmazatelně zapíše do dějin československého hudebního mainstreamu – s Karlem Gottem nazpívají dnes již legendární duet Zvonky štěstí. O rok později nazpívají Dara s Karlem svůj hit německy (jako Fang das Licht) a slaví obrovský úspěch ve všech německy mluvících zemích Evropy. Dara získává smlouvu s Polydorem a vystupuje pod jménem Darinka.

V roce 1987 Darina Rolincová začíná studovat na bratislavské konzervatoři, o rok později pak, doprovázena svojí sestrou Janou, přechází na Státní konzervatoř v Praze – studuje obor hudebně-dramatický. V Praze pak už Rolincová zůstává žít napořád, zůstává i po rozdělení Československa na dva samostatné státy.

Druhá polovina osmdesátých let 20. století je pro Darinu Rolincovou obdobím, kdy je na vrcholu slávy – umisťuje se na předních místech v hudebních anketách (např. Zlatý slavík), vydává úspěšné desky (např. Čo o mne vieš?), točí filmy (například Téměř růžový příběh Juraje Jakubiska z roku 1990).

Přibližně v této době (1990) Darina odchází z manažerské stáje Ladislava Štaidla, který věnuje mnohem větší prostor své partnerce a již velmi populární zpěvačce Ivetě Bartošové, a její hvězdná kariéra začíná postupně ztrácet lesk. Změní si jméno na Dara Rolins, pokouší se prorazit v zahraničí, ale album určené pro evropský trh (What You See Is What You Get) není úspěšné. Legenda zvaná Zvonky štěstí není ze strany Dary už nikdy překonaná.

V posledních letech je Dara Rolins než jako zpěvačka známá spíše jako porotkyně různých talentových soutěží (Superstar nebo nyní s Michalem Davidem, Rytmusem – s ním Dara i žila – a Josefem Vojtkem Hlas Česko-slovenska). Bulvární média se také zajímají o její partnerský život a rozchod se zpěvákem Matějem Homolou, se kterým má dceru Lauru. Velký mediální ohlas má také autonehoda, při které byl vozidlem, které řídila, usmrcen motocyklista. 12. srpna byla kauza uzavřena, zpěvačka Dara Rolins byla odsouzena k podmíněnému trestu v délce 26 měsíců s odkladem na tři roky.

V roce 2021 se Dara Rollins dává partnersky dohromady s legendou českého fotbalu Pavlem Nedvědem.