Petra Paroubková a její nová kniha: Bordel jako byznys

Petra Paroubková. Z bývalé překladatelky Petry Kováčové se v roce 2007 stala druhá manželka Petra Paroubka, když své okouzlení postarším sociálnědemokratickým politikem shrnula do jediné věty: „nejvíc sexy na muži je mozek“.

V roce 2011 založila společně s Martinem Feldekem nakladatelství Columbus Holdings (lépe řečeno, převzala krachující nakladatelství Columbus), kde právě vydává knihu, které vzbuzuje (dosti neoprávněně) zájem médií. Vypráví příběhy prostitutek a jejich zákazníků, její jméno je Bordel jako byznys.

Bordel jako byznys. Mnoho povyku pro nic.

Na začátek je třeba uvést věci na pravou míru. Knihu Bordel jako byznys Petra Paroubková nenapsala, pouze ji vydává. Autorem je rakouský (sic) sociolog a ekonom Alexander Gerhardinger, zakladatel saunaklubu, což je eufemický název pro pánský klub. Lidově řečeno – bordel. Rakouská média o Gerhardingerovi říkají, že patří k největším a nejznámějším rakouským pasákům. Ve Vídni vlastní úspěšný bordel Zlaté časy.

Co o knize říká oficiální text nakladatelství Columbus? Autor v knize v krátkých příbězích popisuje, jak takový nevěstinec vůbec vznikne a jak funguje každodenní provoz. Příběhy jsou napsané upřímně a jsou zajímavé pro každého, nejen pro muže, kteří nevěstinec navštěvují nebo se ho chystají navštívit poprvé, ale i pro ty, kteří si chtějí založit firmu v jakémkoli oboru. Autor dnes ví, jak se vybírají prostitutky, lákají záletníci a jak se ubránit brutální konkurenci. Vypráví o vyděračích, kteří bez skrupulí vybírají výpalné za ochranu, o zkorumpovaných policistech, dvacetiletých kuplířkách, knězích v nevěstinci a o tom, čemu se člověk vzhledem ke kterékoliv oblasti podnikání může v tomto byznysu naučit.

Petra Paroubková chce prodat nejméně dvacet tisíc výtisků knihy, aby prý mohla za vydělané peníze vydávat i umělecky náročnější kusy. Sama je autorkou knihy V botičkách od Diora (vyšla v Columbusu ještě předtím, než Paroubková získala 60% podíl ve společnosti), ve které si vyřizovala účty s každým, kdo se kdy otřel o jejího manžela, jí samu či dceru Margaritu, která se manželům Paroubkovým narodila v roce 2009. Podle slov Paroubkové se knihy prodalo přes deset tisíc výtisků, což v českých podmínkách značí velký úspěch.

V loňském roce Petra Paroubková ve svém nakladatelství vydala manželovi knihu Český Watergate o takzvané Kubiceho zprávě.

Křest knihy byl stylový. V erotickém klubu

Na prezentaci knihy, která čtenářům napoví, jak vlastně takový bordel funguje, jaké praktiky mají zákazníci nejraději nebo jak vlastník nevěstince vybírá nové zaměstnankyně, pozvala Petra Paroubková novináře stylově – do vykřičeného domu. Kdo knihu pokřtil? Nesmrtelný lékař-sexuolog MUDr. Radim Uzel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *