Agáta Kryštůfková. Zviditelnil ji hlavně Táta v nesnázích

Životopis Agáty Kryštůfkové? Narodila se 24. března 1993 v Praze a ještě před nedávnem byla známá především fanouškům divadla. Po základní škole vystudovala gymnázium, během kterého uvažovala o neherecké vysoké škole (v jejím případě to bylo studium politologie), nakonec ale zvítězily umělecké geny (její tatínek je malíř a grafik) a Agáta Kryštůfková vystudovala brněnskou JAMU – absolvovala v roce 2016).

Hned po studiích se herečka Agáta Kryštůfková stala členkou souboru brněnského HaDivadla, kde působila až do roku 2020. Kromě angažmá v HaDivadle Agáta hostovala či hostuje v několika dalších divadlech – vyzkoušela tak například Dejvické divadlo, Městská divadla pražská nebo Studio Hrdinů.

Herecké portfolio Agáty Kryštůfkové zahrnuje také práci ve filmu a televizi. Zahrála si například v seriálu „Ochránce“, kde si hlavní roli školského ombudsmana zahrál Lukáš Vaculík, od roku 2019 ji můžeme vidět jako sestru Kláru v „Ordinace v růžové zahradě“, byla jedno ze tří dcer Martina Pechláta v seriálu „Táta v nesnázích“ z roku 2023. Filmové role Agáty Kryštůfkové? Zahrála si například ve snímcích Bod obnovy, Mimořádná událost či Marťanské lodě.

Kromě herectví se Agáta také věnuje rozhlasové tvorbě, výborně hraje také na klavír. Její jazykové dovednosti zahrnují češtinu, angličtinu a němčinu, což ji umožňuje účinkovat i na mezinárodní scéně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *