Aneta Vignerová. Česká Miss 2009 manželkou Petra Kolečka

V roce 2009 se stala poslední Miss České republiky předtím, než byla tuzemská soutěž krásy na několik let sloučena s Českou Miss. V posledních několika letech se stala jednou z nejoblíbenějších tváří bulvárních médií – může za to její vztah se scénáristou Petrem Kolečkem, autorem či spoluautorem populárních seriáů Lajna, Most! a dalších.

Životopis Anety Vignerové? S modelingem začala ze zdravotních důvodů

Narodila se 27. října roku 1987 na severu Moravy, jejím rodným městem je Havířov. Vyrůstala v neúplné rodině, rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky. Důvod? Alkohol a otcova závislost na něm.

Ke světu modelingu si přičichla ve svých patnácti letech – chůze po přehlídkovém molu jí měla pomoci zvládnout bolesti zad způsobené nesprávným držením těla. Prosadila se a jako modelka procestovala prakticky celý svět. I díky své profesi musela dlouho fungovat pouze se základní školou – maturitu na střední podnikatelské škole si dodělala až ve svých 25 letech.

Aneta Vignerová a bulvár si ale „rozuměly“ už dávno před Petrem Kolečkem – její vztahy jsou veřejně propírány prakticky už chvíle, kdy se stala královnou krásy. Jejími partnery byli například o dvacet let starší podnikatel Kamil Bahbouh, fotbalista Tomáš Ujfaluši, hudebník David Kraus. V roce 2019 se otcem jejího syna Jiřího stal Petr Kolečko, se kterým se na podzim roku 2022 krátce rozešla – důvodem byla jeho nevěra s herečkou Petrou Nesvačilovou.

Na jaře 2023 se k sobě pár vrátil, v březnu stejného roku se Petr Kolečkou a Aneta Vignerová vzali. Od té doby média spekulují, zda je Aneta Vignerová těhotná nebo není.

Ve světě filmu se pohybuje i bratr Anety Vignerové. David Vigner je režisérem a scénáristou, za sebou má například snímek snímek Abstinent.