Bohéma. Oblíbený seriál se vrací na televizní obrazovky

První díl šestidílného seriálu Bohéma režiséra Roberta Sedláčka odvysílala Česká televize v lednu 2017 – a hned od začátku bylo jasné, že půjde o seriál mimořádně úspěšný. Příběh filmového studia Barrandov a hereckých hvězd meziválečného a protektorátního filmu se totiž mimořádně povedl. Jak příběhem, tak obsazením, například Vladimír Javorský jako Vlasta Burian byl až neuvěřitelně věrný své předloze – gesty, vzezřením i mluvou.

Životopisy mnohých postav Bohémy najdete i na našich stránkách

Zajímavou osobností protektorátního Barrandova byla bezesporu Wilhelm Söhnel, právník, skrze kterého na českou filmovou produkci dohlížely okupační úřady. V Bohémě si jej zahrál Jan Hájek. Jeho milenku Adinu Mandlovou ztvárnila Adéla Petřeková, jeho další milenku Natašu Gollovou si zahrála Judit Bárdos. Nataša Gollová ovšem v seriálu přímo zmíněna není, je součástí fiktivní postava jménem Lili Králová.

V seriálu se objevila i další slavná jména českého filmu – meziválečného, protektorátního i poválečného. David Novotný si s gustem zahrál Jaroslava Marvana, pozdějšího radu Vacátka nebo Anděla na horách. Jiří Dědeček ztvárnil Karla Hašlera, který zemřel v koncentračním táboře Mauthausen. V seriálu si „zahráli“ také režiséři Otakar Vávra, Martin Frič či Václav Binovec, který stál prý za udáním Karla Hašlera gestapu. Oldřicha Nového, jehož osud a osud jeho židovské manželky Alice Wienerové za války je příběhem velké lásky, věrně zpodobnil Saša Rašilov.

Mohli bychom pokračovat dál a dál… ale myslíme, že mnohem lepší bude, když si legendy českého filmu připomenete naživo – na televizní obrazovce. Seriál Bohéma skutečně stojí za to.