Audiotéka.cz. Saturnin zdarma do 20. června a další povedenosti

[adsenseyu1]

Jsou toho plná média. Analytici analyzují, prognostici zamyšleně pohlížejí do budoucnosti a s prstem zabořeným do nejčerstvější infografiky věští. Knihy nebo e-knihy? Budeme za deset let pořád ještě číst z neforemných kvádříků řezaného papíru nebo si budeme svoje knihovny nosit v malých plastových plackách  coby elektronické knihy? Bůh suď.

Zpět do současnosti. Ve stínu přetahované mezi knihami a eknihami zapadl jiný zajímavý fenomén – audioknihy. Knihy do ucha. Knihy, jejichž příběhy prožíváme ne jako čtenáři, ale jako posluchači. Jsou tady dlouho. Mnohem déle než elektronické knihy, jejichž soupeřem nejsou. Vydávaly se jako alternativa tištěných knih pro ty, kdo je z rozličných důvodů nemohli číst. Pro děti, které číst ještě neumí, nebo pro ty, komu neslouží zrak.

Vždy ale byly na pokraji zájmu nejširší čtenářské veřejnosti, vnímal jsem to ve vlastním knihkupectví (když jsem je ještě provozoval), i v e-shopu, který provozuje Euromedia (když jsem se tam tak nějak pracovně ochomýtal).

Poslední rok vidím ale změnu. Možná přišla už dříve a já ji neviděl. Audioknihy už nevznikají pouze jako alternativa. Vznikají jako svébytný produkt, který nabízí možnost prožít příběh i jinak než očima. Audioknihy, knihy do ucha,  jsou momentálně hodně nahoře. A může za to i snažení internetového obchodu Audiotéka.cz.

Nechci říkat, že Audiotéka.cz je bez chyb. Není. Ale dělají svoji práci s chutí a je to vidět. Co se mi líbí? Lákají nové zákazníky na bestseller zdarma – momentálně je to Saturnin a můžete si jej stáhnout bez placení až do 20. června. Stačí zadat v košíku kód saturnin. Přitom se nebojí odvádět návštěvníky pryč z e-shopu tím, že odkáží například na recenzi na jiném portálu.

Hodně se mi líbí možnost vyfiltrovat si audioknihy podle interpreta (jak bych jinak našel hlas „svého“ Jiřího Adamíry, nevím), oceňuji i možnost poslechnout si kapitolu zdarma. Aplikace pro mobilní telefony je pak už jen pověstnou třešničkou na dortu.

Věta závěrem? Sympatický obchůdek Audiotéka.cz určitě doporučím a doporučovat budu. Pokud tedy nesejdou z cesty, po které jdou. Pevně věřím, že nesejdou.

Abych nezapomněl. Pro ty, kdo začínají přemýšlet, kolik asi provozovatele Audiotéky tento veskrze pozitivní článek stál, mám stručnou odpověď. Nic. Ani o něm neví.

Do světa knih do ucha zavítal

Marcel Kupka

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *