Twitteropsaní s Jaroslavem Rudišem. Začíná 21. června v 10.00 hod

Před třemi lety vznikal první český blogoromán. Opravuji: první český blogoromán, o kterém vím. Jmenoval se Srdce domova, psali jej blogeři na idnes.cz a výkop v podobě první kapitoly zařídil Michal Viewegh. Ve čtvrtek 21. června bude vznikat něco podobného v sociální síti Twitter.

Nebude to román, ale povídka, nebude to blogování, ale 140 znaky omezené twitteropsaní. Osobou, která provede výkop, bude protentokrát také někdo jiný – spisovatel Jaroslav Rudiš.

#připiš taky kousek. Ve 133 znacích

O čem se bude psát? Thriller, napětí, detektivka. Žánr čtenářsky oblíbený a žádaný, z pohledu autora jeden z nejnáročnějších. Také limit 133 znaků (zbytek do 140 si vezme slovo #připiš, které musí každý příspěvek obsahovat), do kterého se twitterospisovatelé budou muset vejít, je šibeniční, ale přesto – dá twitteropsaní světu nového hrdinu? Kdo to bude? Vznikne na Twitteru nový Jason Osbourne, Harry Hole nebo třeba inspektor Klubíčko?

Pravidla si dovolím ocitovat přímo z webových stránek organizátora, kterým je Zdeněk Král a jeho Příběhy na padesát slov, které tímto vřele doporučuji každému, kdo rád píše, přemýšlí a žije.

Pravidla:

Můžete poslat tolik verzí pokračování, kolik chcete. Každé ale musí být zakončené v jediné twitterovské zprávě.
Každá zpráva musí obsahovat slovo #připiš1 tak, jak ho tu vidíte napsané. Nám to umožní vyhledat vaše zprávy. Vám to umožní sledovat, co kdo vymyslel. Sleduje se pomocí twitterovského vyhledávače. Pro ujasnění se podívejte, co kdo píše pod heslem #knihy nebo #titulky.

Jak bude Twitteropsaní probíhat

Den konání je čtvrtek 21.6. Celá povídka se bude skládat ze zahájení J. Rudiše a ze čtyř dalších pokračování – celkem max. 665 znaků.

10:00 J. Rudiš zveřejní na Twitteru úvod povídky. Pak budete na řadě vy – uživatelé Twitteru. Vymyslíte a pomocí Twitteru odešlete své pokračování.
10:30 Porota ze zásilek vybere nejlepší pokračování.
11:00 Druhé kolo. Na Twitteru zveřejníme vybrané pokračování. Opět dostanete 30 min na zaslání další části povídky. Dál se vše po půlhodinách opakuje…
13:30 Uzávěrka závěrečného čtvrtého kola.
14:00 Na webu Příběhy na 50 slov vyjde závěr a kompletní povídka.

Twitteropsaní doporučuje a sám také zkusí

Marcel Kupka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *