Berenika Suchánková. Životopis s nádechem humoru

Narodila se do rodiny, kde humor tekoucí žilami je stejně běžný jako ranní káva. Berenika Suchánková je dcerou herce a komika Michala Suchánka, známého z filmu Sněženky a machři, ze satirického pořadu televize Nova TELE TELE a naposledy třeba z Partičky, a tanečnice Renáty Suchánkové. A je nejen dcerou, zároveň je pověstným jablkem, které nepadlo daleko od stromu.

Životopis Bereniky Suchánkové? Herečkou a zpěvačkou chce být od dětství

Berenika Suchánková se narodila 21. ledna roku 1997 jako druhá dcera Michala Suchánka. Jejím dědečkem je bývalý populární sportovní komentátor Jaroslav Suchánek. Zatímco jiné děti snily o kariéře astronautů či doktorů, Berenika již v dětství věděla, že její budoucnost bude neodmyslitelně spojena s uměním. To bylo dáno nejen geny, ale i prostředím, ve kterém vyrostla.

Už jako náctiletá si rozšiřovala Berenika Suchánková rozšiřovala své herecké obzory v seriálech jako „Gympl s (r)učením omezeným“, „Doktorka Kellerová“ či v detektivce „Místo zločinu Plzeň“​. Její první vystoupení před kamerou? V roce 2010 se objevila s tátou a Richardem Genzerem v novácké show TELE TELE.

Berenika Suchánková se jako ryba ve vodě cítí nejen v televizi, ale i v divadle. V inscenacích, jako je „Hoří, má panenko“ v Divadle Na Fidlovačce, nebo „Sopranistky“ v Činoherním klubu a Malé scéně Divadla Karlín, Berenika dokázala, že umí zaujmout a oslovit publikum nejen smíchem, ale i citlivým ztvárněním postav​​.

S tatínkem Michalem Suchánkem se setkala před kamerami několikrát, naposledy v seriálu televize Prima, kde si zahrála veterinářku. Film? V něm si zahrála zatím jen jednou, a to v roce 2016. Šlo o snímek Dvojníci, ve kterém si hlavní roli zahrál Ondřej Sokol.

Kromě hereckých výzev se Berenika nebojí ani adrenalinu spojeného s živým vystoupením. Představení v Činoherním klubu označila za splněný sen a potvrdila, že i když se před scénou objeví motýlci, adrenalin ji vybičuje k ještě lepšímu výkonu.

V poslední době se Berenika Suchánková věnuje více než herectví hudbě. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se její další kariéra vydá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *