Olga Želenská. Herečka a ředitelka divadelní společnosti Háta

Olga Želenská je výjimečnou ženou s velkým divadelním srdcem a dabingovým talentem, kterých není v tuzemsku nikdy dost. Je známou z televize, filmu, a především z divadla – v roce 1997 založila divadelní společnost Háta, kde se brzy stala ředitelkou.

Životopis Olgy Želenské? Na divadelním jevišti je jako doma

Herečka, dabérka a divadelní ředitelka Olga Želenská (také známá jako Olga Želenská-Drápalová) se narodila 20. prosince roku 1960 v Praze. Do svých patnácti let Olga Želenská žila ve středočeském Kolíně, kde také poprvé hrála v divadle – na divadelním jevišti se tady objevila ve svých devatenácti letech, a to ještě jako studentka Pražské konzervatoře.

Další divadelní scény, na kterých Olga Želenská poznávala herecké řemeslo? Pražské Realistické divadlo a Divadlo ABC, hrála na oblasti v Příbrami. V roce 1997 založila vlastní divadelní soubor – divadelní společnost Háta, ve které se stala ředitelkou.

Olga Želenská ve filmu? Debutovala v roce 1979 ve slovenské snímku Smrt šitá na mieru, ve filmu se pak objevila už jen dvakrát, a to ještě před Sametovou revolucí v roce 1989.

Olga Želenská má na kontě také rozmanitou dabingovou kariéru, během které propůjčila svůj hlas ženám všech národností. Za všechny jmenujme například roli Bertie ze seriálu Dva a půl chlapa. Vyznává, že nemá žádnou oblíbenou herečku pro dabing, ale její práce v této oblasti ji přináší rozmanité role​.

Osobní život a inspirace?

Z prvního manželství má Olga Želenská dceru Karolínu (narozena v roce 1986) ze vztahu s prvním manželem (během manželství používala příjmení Drápalová), v současnosti je šťastně vdaná za ortopeda Jiřího Dokoupila​. Její současný partner, lékař a bývalý spolužák z gymnázia, ji doprovází na její umělecké cestě​.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *