Michal Suchánek: Machr i po pětadvaceti letech

Michal Suchánek, známý český herec, moderátor a bavič, v současné době jeden ze čtyř členů Partičky televize Prima family, se narodil 29. července roku 1965 v Jičíně jako syn populárního sportovního komentátora Jaroslava Suchánka.

Životopis oblíbeného herce? Herectví se Michal Suchánek věnuje od dětství – jako devítiletý se poprvé objevuje ve filmu, a to hned po boku herecké legendy – Ladislava Peška, když ve filmu Pozdní (1974) léto hraje chlapce, které si v dětském domově vyberou k adopci Věra Galatíková a Jan Vala.

Dalšími známými filmy a televizními pořady, ve kterých se Michal Suchánek v době dětství a dospívání objevuje, jsou například Jen tak si trochu písknout (1980), slovenský seriál pro děti Spadla z Oblakov (1978) a dnes již legendární Sněženky a machři (1982), film, který se dočkal neméně úspěšného pokračování Sněženky a machři po pětadvaceti letech (2008).

Po střední škole je jasné, že Michal Suchánek zkusí herectví – studuje na pražské konzervatoři. Po úspěšném absolutoriu působí Michal Suchánek v Divadle Františka Ringo Čecha, v Činoherním klubu a krátce také ve zlaté kapličce – v Národním divadle.

S rokem 2000 se Michal Suchánek vyprofiloval jako originální bavič, když pro televizi Nova vytvoří společně s Richardem Genzerem originální formát, nazvaný Tele Tele, kde jim zdatně sekundují herečka Veronika Žilková a Jaroslav Carda. Tele tele se stává doslova kultovním pořadem, jeho potenciál se vyčerpá až s rokem 2007, kdy na Nově končí.

Společně s Richardem Genzerem pak Michal Suchánek dostávají na Nově pro svoji talk show Mistr GS. O pořad není ale příliš velký zájem a po čase končí.

V současné době slaví Michal Suchánek televizní comeback s pořadem Partička, kde účinkuje opět s Richardem Genzerem, Igorem Chmelou a Ondřejem Sokolem. Partička patří pro svůj svébytný humor k nejoblíbenějším televizním pořadům mladé generace, fanouškovská stránka Partičky na Facebooku patří k nejnavštěvovanějším facebookovým stránkám u nás.

Co se osobního života týče, Michal Suchánek je ženatý a dá dvě děti – syna Jáchyma (narozen 1991) a dceru Bereniku (narozena 1997).