Richard Genzer: Tanečník v Partičce

Richard Genzer, český herec, bavič, tanečník a moderátor, častý herecký partner Michala Suchánka, se narodil před Vánoci – 20. prosince roku 1966.

S Michalem Suchánkem se Genzer zná od dob společných studií na pražské konzervatoři. Zatímco Suchánek se věnuje herectví, Richard Genzer studuje tanec. Po konzervatoři se pak stává jedním z členů taneční skupiny UNO Richarda Hese, kde zůstává celých deset let.

Konec kariéry tanečníka znamená v případě Richarda Genzera začátek kariéry herce a baviče. Ztvárňuje komické role v několika muzikálech (např. v muzikálu Michala Davida Tři mušketýři, v Draculovi nebo ve West Side Story).

Sláva si Richarda Genzera našla v roce 2000, kdy společně s Michalem Suchánkem, Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou spouští na televizi Nova kultovní pořad Tele Tele, plný pořádně ostré zábavy. I díky účinkování v Tele Tele se Richard Genzer objevuje v několika filmech (například v Troškově Kameňáku 2 a 3 a v úspěšném snímku Sněženky a machři po pětadvaceti letech).

Nejsou to ale jeho první filmové zkušenosti. Už v roce 1990 si zahrál v televizním filmu Takmer ružový príbeh Juraje Jakubiska, kde jednu z hlavních rolí hrála Dara Rolins.

V současné době se Richard Genzer (jak jinak, s Michalem Suchánkem) věnuje natáčení další veleúspěšné televizní show – tentokrát jde o pořad Partička televize Prima family, kde kromě něj a Suchánka hrají prim ještě Ondřej Sokol a Igor Chmela. Pokud jste ještě neviděli Genzerovi taneční kreace, které pro Partičku natáčí polonahý na veřejných místech, doporučujeme je na Facebooku nebo na Youtube.com vyhledat a shlédnout – například ve Francii jsou velmi populární a Genzer si získal u Francouzů velmi zajímavou přezdívku – Tančící Kaddáfí.

Richard Genzer je ženatý se zpěvačkou Lindou Finkovou, se kterou má dceru Viktorii.