Christopher Paolini: Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance

Christopher Paolini, americký spisovatel, autor fantasy tetralogie Odkaz dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr a Imheritance), jednoho z největších bestsellerů fantasy litetarury posledních let, se narodil 17. listopadu roku 1973 v Kalifornii v rodině Kennetha a Tality Paoliniových. Několik let prožil se svými rodiči v Anchorage na Aljašce, v současnosti žije v Montaně. Stejně jako jeho sestra nikdy nechodil do školy – jeho výchovu a vzdělání si vzali na starost rodiče.

Christopher Paolini se pokoušel psát už od dětství,  jeho oblíbenými autory byli Bruce Colville, Phillip Pullman či Frank Herbert. V patnácti letech začal Paolini pracovat na první verzi pozdějšího pvního dílu Odkazu dračích jezdců – knize Eragon. Během několika let ji postupně upravoval, až ji v roce 2002 vydali jeho rodiče v rodinném nakladatelství Paolini International LLC.

O něco později si Paoliniho všiml Carl Hiaasen (upozornil ho jeho nevlastní syn), americký novinář a spisovatel. Eragon ho okouzlil, nabídl jej svému nakladateli a v roce 2003 vychází v nakladatelství Knopf Books for Young Readers Eragon podruhé. Paolini zároveň dostává smlouvu na další dva díly série.

Po vydání se Eragon stává okamžitě mezinárodním bestsellerem, ve svých 19 letech se Paolini stal nejmladším nejprodávanějším spisovatelem podle New York Times.

V roce 2005 pak vychází druhý díl Odkazu dračích jezdců – Eldest, o tři roky později (2008) pak Brisingr. Brisingrem ale série nekončí, Christopher Paolini se nakonec rozhodl ještě pro jeden díl – Inheritence. Ten vyšel ve Spojených státech a některých vybraných zemích v roce 2011, v Česku jej vydá (stejně jako ostatní Paoliniho knihy) nakladatelství Fragment v březnu 2012.