Robin Gibb, zakládající člen Bee Gees, podlehl včera, 20. května, rakovině

Bee Gees? Hudební legenda, která se proslavila nejvíce v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století jako jedna z top kapel diskotékové éry, přišla o druhého z bratrů zakladatelů. Robin Gibb zemřel v neděli 20. května, po dlouhém boji podlehl rakovině. Jeho dvojče Maurice podlehl neprůchodnosti střev v lednu roku 2003, z trojice bratrů zůstává už jen nejstarší Barry Gibb.

Robin Gibb se narodil krátce před Štědrým dnem roku 1949 (22. prosince) jako jedno z dvojčat (druhým byl Maurice). Jako Bee Gees hráli bratři Gibbové od konce padesátých let 20. století, na začátku šedesátých let vyhráli (rodina žila v té době v Austrálii) australskou rozhlasovou soutěž, v roce 1963 pak vydali první singl, v polovině desetiletí se pak stali bratři Gibbové nejpopulárnější hudební skupinou v Austrálii.

V roce 1967 se vrací Bee Gees do rodné Británie, kde chtějí konkurovat stále slavnějším Beatles – s písničkou Spicks and Specks se dostávají na vrchol hitparád.

Další léta jsou pro Bee Gees hubenější, teprve když svět populární hudby ovládne disko, vrací se bratři Robin, Barry a Maurice na výsluní – v roce 1978 získávají cenu Grammy za hudbu k filmu Horečka sobotní noci. Další hity této éry Bee Gees?  Massachusetts, To Love Somebody, How Deep Is Your Love, Stayin‘ Alive, Night Fever, Guilty. A další.

Konec kapely přišel s nečekaným úmrtím Maurice Gibba, který zemřel v lednu roku 2003 na komplikace způsobené neprůchodností střev.

Robin Gibb bojoval s rakovinou tlustého střeva více než půl druhého roku. Zpočátku zpěvák svůj boj vyhrával, v dubnu ale dostal těžký zápal plic, byl hospitalizován v nemocnici a upadl do kómatu, ze kterého se probral po několika dnech – impulsem pro návrat do života mu byla páče rodiny, které mu pouštěla u lůžka jeho poslední hit The Titanic Requiem.

V osobě Robina Gibba ztratilo disko další ze svých hvězd, minulý týden podlehla rakovině „královna diska“ Donna Summer.