Ďábel nosí Pradu. Televizní tip na nedělní večer

Zlatý Glóbus a nominace na Oscara pro Meryl Streepovou. Výrazná role pro Anne Hathawayovou. Obrovský úspěch u diváků. Výborná adaptace stejnojmenného knižního bestselleru Lauren Weisbergerové, který byl celého půl roku v žebříčku bestsellerů New York Times a byl přeložen do 27 jazyků, včetně češtiny (nakladatelství Columbus, 2008).  

Dnes večer si filmovou adaptaci románu Ďábel nosí Pradu užijí televizní diváci. Pokud tedy dají přednost romantické komedii z prostředí módního průmyslu před filmovým ztvárněním lidické tragédie a zapnou si Primu namísto Jedničky.

Runway je ve skutečnosti Vogue

Ďábel nosí Pradu je zajímavý pohled do módní branže,  Miranda Priestlyová, šéfredaktorka módního časopisu Runway, kterou výborně zahrála Meryl Streepová, má skutečný předobraz v Anne Wintourové, dlouholeté šéfce časopisu Vogue. Miranda vládne svému impériu tvrdou ruku, určuje módní trendy, podřízení se jí bojí. Mnozí ji nenávidí. Asistentky se u ní střídají jak na běžícím pásu.

Andy Sachsová, čerstvá absolventka univerzity, je pravým Mirandiným opakem. Nevýrazná, snadno ovladatelná, dívka, která se chce stát proslulou novinářkou. Když se dozví, že časopis Runway hledá asistentku šéfredaktorky (kolikátou už?), přihlásí se. Tohle místo bude to pravé. A že časopis Runway vlastně nikdy nečetla a o módě neví nic? To Andy neřeší…

Z děje filmu prozradíme snad už jen tolik, že přestože se Andy vypracuje postupně na nejlepší Mirandinu asistentku, všechno dopadne nakonec úplně jinak. Jak, to zjistíte dnes večer na Primě.

Pozor. Chystá se pokračování knižní předlohy!

Pro ty, kdo knihu Ďábel nosí Pradu už četli nebo viděli film, máme novinku – Lauren Lauren Weisbergerová chystá pokračování! Mělo by se jmenovat Revenge Wears Prada: The Devil Returns, v českém předkladu tedy Msta nosí Pradu: Ďábel se vrací, a v příběhu se opět objeví obě hlavní hrdinky – Miranda Priestlyová a Andy Sachsová, která bude v nové knize prý redaktorkou časopisu o svatbách. Nakladatelství Simon&Schuster chystá knihu k vydání příští rok.

Na závěr ještě připomeňme: Ďábel nosí Pradu, výborný film z roku 2006, dnes večer na televizi Prima. Od osmi.