Patrik Rytmus Vrbovský: Rap, Zlatokopky a Dara Rolins

Patrik Vrbovský, známý spíše pod přezdívkou Rytmus, patří k nejvlivnějším osobnostem současné slovenské hudební scény. Narodil se 3. ledna roku 1977 v Kroměříži.

Na hudební scéně se Patrik Vrbovský aka Rytmus objevuje poprvé v roce 1992, kdy se stává součástí slovenské hiphopové komunity. Hudba je Rytmusovi vlastní, je z poloviny romského původu. Vystupuje jako Pa3k Metamorfolord nebo také Patrik Pa3k Metamorfolord a je označován ve své době za nejlepšího slovenského freestylera.

V roce 1994 Rytmus vítězí ve freestylové soutěži Bitka slov. Krátce na to přispívá jako raper na kompilace raperského projektu Zvuk ulice. Postupně ale dochází k Rytmusově názorovému odklonu – Rytmus se vydává na sólovou dráhu.

Nepřehlédněte: Zajímají vás životopisy dalších porotců Hlasu ČeskoSlovenska? Máme je pro vás! Klikněte a přečtěte si, kdo jsou Michal David, Josef Vojtek a Dara Rolins!

V roce 2001 Rytmus zakládá velmi úspěšné hiphopové trio Kontrafakt (seskupení ale dříve než pod tímto názve vystupuje jako Dejavu). V hiphopové subkultuře jsou Kontrafakt velmi dobře známí, do povědomí širší veřejnosti se dostávají poprvé roce 2003, kdy jim vychází maxisingl Dáva mi/Dobré veci/Moja rola, který je doprovázen velmi úspěšnými videoklipy, přijímanými i mimo slovenský trh (zejména v Polsku a Německu).

Ještě stále v roce 2003 Rytmus končí na druhém místě v uznávané beatboxové soutěži Austrian Beatbox Battle.

Seskupení Kontrafakt brzy přestává Rytmusovi stačit – opět se vydává na sólovou dráhu, když v roce 2006 pod vlastní vydavatelskou značkou Tvoj tatko records vydává debutové album Bengoro, kterého se prodalo více jak 15 000 kusů.

V roce 2009 vydává Rytmus druhé album, nazvané Král – na tomto albu se objevuje jeden z největších Rytmusových hitů – Zlatokopky.

v roce 2011 pak album zatím poslední Fenomen, na kterém najdeme nejen stejnojmenný titulní hit ( Fenomen), ale i další skvělé pecky, dokazující, že Patrik Rytmus Vrbovský se i nadále hudebně vyvíjí a je v současnosti patrně nejlepším raperem v Česko-slovensku.  I Heard About, Nehladám,  Čau Jak Sa Máš – nejen v těchto singlech Rytmus ukazuje, že umí napsat chytlavé a snadno zapamatovatelné písničky.

V roce 2011 se Rytmusovi povedl husarský kousek, když společně s moderátorem internetové televize Stream.cz, vystupujícím pod jménem Kazma, sehráli veleúspěšnou mystifikaci, v níž Rytmus Kazmu, který si se něj ve svém pořadu udělal legraci, v on-line přenosu fyzicky napadne. Kauza Rytmus – Kazma plnila poměrně dlouho stránky nejen českých, nýbrž i slovenských bulvárních médií.

Rytmus se objevuje sporadicky i coby filmový herec. Jednu z hlavních rolí ztvárnil v slovenském hororu Fabrika smrti: Mladá krv (2009), menší roli měl také v českém filmu Bastardi, kde hrál ochranku bosse podsvětí. K filmu Bastardi Rytmus také složil hudbu.

V několika posledních letech se Patrik Vrbovský aka rytmus stává součástí hudebního mainstreamu – na podzim 2010 se stal jedním z porotců druhé řady televizní soutěže Česko-Slovenská Superstar, v roce 2012 se Rytmus účastní coby jeden z odborných koučů talentové soutěže Hlas Česko-slovenska.

Co se osobního života týče, v současné době (2012) je Rytmusovou partnerkou slovenská zpěvačka Dara Rolins. Společně plní stránky bulvárních médií, spojení Dara Rolins a Rytmus je  zárukou prodejnosti.