Ewa Farna. Měls mě vůbec rád?

Ewa Farna, mladičká hvězda českého a polského popu (Eva, ač žije v České republice, ve Vendryni, je polské národnosti a stejně dobře zvládá češtinu i polštinu a je stejně oblíbená jak v České republice tak v Polsku), přichází na svět 12. srpna roku 1993 v Třinci – v současné době žije s rodiči ve slezské Vendryni, kde letos (2008) ukončí základní školní docházku.

Hudba je Ewiným koníčkem od dětství – celých pět se se učí na základní umělecké škole v Třinci hře na klavír, dva roky docházela do souboru základní pohybové výchovy Rytmika.

Kromě hudby a pohybové výchovy se Ewa Farna věnuje sportu – tři roky Eva byla členkou oddílu sjezdového lyžování (Ski Beskyd Velká Rača), místo na sport si ve svém nabitém programu najde i dnes.

Jako zpěvačka se Ewa Farna začíná prosazovat již jako jedenáctiletá, kdy vyhraje okresní pěveckou soutěž ve Frýdku-Místku, o rok později pak vítězí na Evropském festivalu mládeže v Polsku.

V roce 2006 se Ewa Farna stává vítězkou polské televizní soutěže amatérských zpěváků „Šance na úspěch“ – toto vítězství je pak výchozím bodem její pěvěcké kariéry: po tomto vítězství s navazuje s Ewou spolupráci producent Lešek Wronka, výsledkem je pak debutové album „Měls mě vůbec rád“, vydané vydavatelstvím Universal na podzim 2006 – z neznámé Ewy je rázem hvězda první velikosti, v anketě Český slavík 2006se umisťuje na prvním místě v kategorii Objev roku, Objevem roku se Ewa stává pro rok 2007 i v RGM hudebních cenách televizní stanice Óčko, „Objevem Ro(c)ku“ se stane v anketě časopisu Rock&Pop (2007),  její debutové album je pak v tomto roce  zvolené Deskou roku v Anděl Allianz 2006 aEwa za něj obdrží platinovou desku za 20 tisíc prodaných nosičů.

V roce 2007 Ewa Farna vydává své druhé album, nazvané „Ticho“ (opět u společnosti Universal), nedlouho po vydání je album též oceněno platinovou deskou. Svoji pvní desku Farna v roce 2007 vydává i v Polsku (zpívá pochopitelně v polštině) – deska je polskou verzí Ewina debutu „Měls mě vůbec rád“ a jmenuje se „Sam na sam“. V roce 2007 též Ewa začíná koncertovat, jako historicky nejmladší česká zpěvačka během svého turné navštíví se svojí kapelou De Rocx na 18 českých i moravských měst.

V letošním roce (2008) se Ewa umisťuje na čtvrtém místě v anketě Český slavík v kategorii Zpěvačka roku, ve stejné kategorii Allianz Anděl pak obsazuje místo třetí.  Stejný post Farna získává za rok 2008 i v anketě televizních diváků „TýTý“.