Exprezident Bill Clinton přijíždí přednášet do Prahy. Právě dnes

[adsenseyu1]

Bill Clinton, bývalý americký prezident a blízký přítel českého exprezidenta Václava Havla, přijíždí dnes, 24. května 2012, do Prahy. Muž, kterého možná více než politické úspěchy „proslavil“ sexuální skandál se stážistkou Monikou Lewinskou, kvůli kterému mu dokonce hrozilo odvolání z úřadu amerického prezidenta, bude přednášet (jeho přednáška bude nicméně veřejnosti uzavřena) na mezinárodní konferenci o plynárenství Energy Gas Storage Summit 2012.

Kromě Billa Clintona, který Českou republiku navštíví celkově už pošesté,  se akce, na které se bude hovořit především o budování tranzitních plynovodů Nabucco a South Stream a kterou pořádá energetická společnost CE Group, zúčastní například český prezident Václav Klaus, prezident Kypru Dimitris Christofias, evropský komisař pro energetiku Günther Öttinger nebo viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj a bývalý předseda úřednické vlády Jan Fischer. Summitu se účastní také ministři české vlády.

Bill Clinton zůstane v Praze do pátku, noc podle dostupných informací stráví v jednom z hotelů na Malé straně.

Bill Clinton je historicky druhým americkým prezidentem, který musel podstoupit tzv. impeachment (v roce 1998), což je jediný nástroj, kterým lze v USA legálně odvolat prezidenta. Důvodem byl sexuální skandál s Monikou Lewinskou. I přes tuto záležitost jsou dvě volební období, během nichž stál Bill Clinton v čele Spojených států, hodnocena jako jedna z nejúspěšnějších v amerických dějinách vůbec.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *