Hana Dvorská. Kaskadérka s adrenalinem v krvi

Hana Dvorská, to je česká kaskadérka s neuvěřitelnou kariérou. Před několika lety oslavila šedesátku, má kardiostimulátor a v nádor v mozkovém kmeni, jde také jen těžko spočítat, kterou část těla neměla za svoji víc než čtyřicetiletou kariéru zraněnou či zlomenou.

Končit na place ještě ale nehodlá. Usadit se chce až ve svých 80 letech, na kdy si naplánovala svatbu se svým současným partnerem. Při její vitálnosti a houževnatosti se sňatku jistě dočká.

Životopis Hany Dvorské? Kaskadérské řemeslo má v krvi

Narodila se 28. září roku 1960 v Praze. Rodiče ji už od dětství vedli ke sportu, její láska k adrenalinovým aktivitám se tak mohla projevit už v mladém věku. Sport si vybrala i jako studijní obor – vystudovala fakultu tělesné výchovy a sportu, tělocvik a český jazyk.

Hana Dvorská a kaskadérské řemeslo? „Začala jsem chodit na tréninky kaskadérů a bylo to,“ vzpomíná na začátky své kariéry. Jako kaskadérka prošla vším – od skákání z oken do krabic až po moderní techniky s využitím jisticích lan, má za sebou mnoho nebezpečných scén, včetně těch s otevřeným ohněm.

Kromě kaskadérské práce se věnuje tzv. bootcampům, jejichž filozofie spočívá v cvičení venku s vlastním tělem, bez zbytečných pomůcek – cílem je posílit tělo i mysl, při trénincích si účastníci často sahají na samé dno sil. Její hodiny jsou přesto mimořádně oblíbené u lidí různých věkových kategorií – mnozí chodí spíš „za Hanou Dvorskou“ než přímo za pohybem.

Soukromý život Hany Dvorské? Její první manžel, se kterým prožila 35 let, učí parašutismus a paragliding. Mají spolu dvě děti. Syn Martin se stal zdravotnickým záchranářem, dcera pokračuje v matčiných stopách a věnuje se kaskadérskému řemeslu. I vnučka Alexandra má ke kaskadérství blízko, v jejím případě ani není nic ještě jisté. V současné době žije Hana Dvorská s přítelem Emilem.

Hana Dvorská se coby dublérka objevila ve více než stovce filmových snímků české i mezinárodní produkce. Nabarvené ptáče, Spider-Man: Daleko od domova, Bídníci, Van Helsing, Příběh rytíře, Troja, Hellboy… to je jen příslovečná špička ledovce.

Příběh kaskadérky Hany Dvorské by nebyl úplný bez zmínky o rakovině, se kterou úspěšně bojuje od roku 2017, kdy jí byl v mozkovém kmeni diagnostikován neoperovatelný meningiom. Díky zákroku gama nožem byl jeho růst zastavený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *