Jaro Slávik: Producent, porotce, hledač hudebních hvězd

Jaro Slávik, slovenský hudební producent a hledač nových talentů (byl porotcem v talentové soutěží Česko Slovensko má talent), se narodil 9. července roku 1974 v Bratislavě.

Právě soutěž Česko Slovensko má talent (ročník 2011), kde účinkuje jako ostrý glosátor výkonů soutěžících po boku Jana Krause a Lucie Bílé, Jaro Slávika v tuzemsku zviditelní. Na Slovensku je přitom známou celebritou už více než desetiletí. V roce 1996 se stal ve svých dvaadvaceti letech nejmladším výkonným ředitelem pobočky (slovenské) vydavatelského gigantu EMI, aby ji dovedl v roce 1998 k historicky nejlepšímu hospodářskému výsledku – tržní podíl EMI naroste na Slovensku k 25%.

Profesní životopis Jaro Slávika? Jako sedmadvacetiletý se Jaro Slávik dostává na kariérním žebříčku o stupeň výš – je jmenován výkonným ředitele Warner Music pro východní Evropu s působností ve Vídni a na Ukrajině,  kde v roce 2003 objevil talentovanou zpěvačku, vystupující pod jménem Ruslana. Že objevil skutečný talent se prokáže, když se Ruslana stane vítězkou prestižní hudební soutěže Eurosong.

V roce 2006 se Slávik spolupodílí na pořádání vůbec prvního koncertu americké zpěvačky Madonny v Moskvě. Ve stejném roce stojí jako producent za natočením nejdražšího videoklipu ve východní Evropě – je jím klip Chori Chori a jeho cena byla 300 000 euro.

V roce 2008 Jaro Slavík spoluzakládá produkční agenturu TATA, jejíž aktivity zahrnují servis pro takové umělce, jakými jsou Simply Red, Shaggy, Arash, Marilyn Manson, Bob Sinclair, Anastacia a další.

Do dubna 2010 pracuje Jaro Slávik v televizi Markíza jako šéf Centra výroby a vývoje.

V Česku se stává Jaro Slávik populární až díky prvnímu ročníku talentové soutěže Česko Slovensko má talent (2011), poslední březnový den pak společně s Gabrielou Partyšovou jako moderátor provede slavnostním vyhlášením České Miss na televizní stanici Prima family.

V červnu 2012 se v bulvárních médiích na Slovensku objevily spekulace o údajné účasti Jaroslava Slávika ve filmech pro dospělé – Jaro Slávik potvrdil, že jako náctiletý „lechtivé“ snímky především pro pánské publikum pod pseudonymem Roman Gregor natáčel. Přečtěte si více o „kauze“ Roman Gregor.