Letní knižní festival? Ostravský knižní veletrh už tento víkend

Knižní veletrh? To už nějaký čas není jen pražský Svět knihy a havlíčkobrodský Podzimní knižní veletrh. Druhým ročníkem letos pokračuje také Letní knižní veletrh v Ostravě, který se letos koná 16. a 16. června na výstavišti Černá louka v Ostravě. V pátek budou brány výstaviště pro knihomilné fanoušky otevřeny od 10 do 18 hodin, v sobotu pak bude veletrh probíhat od 9 do 17 hodin.

Téma veletrhu? Knihy – cesty k zábavě i poučení

Motto druhého ročníku ostravského knižního veletrhu zní Knihy – cesty k zábavě i poučení, vystavovat bude 97 nakladatelů a dalších vystavovatelů, mimo jiné nakladatelství Academia, Argo, Host, Druhé město, Fragment, Jota, NLN, Portál, Seqoy či Sun. Novinkou letošního ročníku je velký stánek Rady galerií České republiky, v němž se návštěvníci budou moct seznámit s knihami a výstavami několika desítek českých galerií, poprvé se také na veletrhu představí Česká televize, konkrétně její ostravské studio.

Ostravská letní veletrh je letos hlavně o cestách a cestování, k hlavním tahákům budou jistě patřit besedy se známými i méně známými cestovateli – Himaláje přiblíží návštěvníkům Antonín Červený, národní park Serengeti Zuzana Samková, Filip Breindl zve návštěvníky na zajímavé povídání o misiích v Amazonii.

Přijďte na autogramiády svých oblíbených autorů

Kteři spisovatelé budou na veletrhu podepisovat své knihy? Chybět nebude autor Zdivočelé země Jiří Stránský, svoji novinku Rybí krev představí Jiří Hájíček, autor bestselleru Selský baroko, do Ostravy přijede i Michal Ajvaz, jehož Lucemburská zahrada získala v letošním klání Magnesia litera cenu Kniha roku. Své knihy budou v Ostravě podepisovat také známý (a výborný) překladatel W. Shakespeara Milan Hilský, spisovatel Roman Ludva, autor fantasy bestsellerů Josef Pecinovský nebo známá autorka feministicky laděných próz Eva Hauserová. Chybět nebude ani kandidát na senátora a autor několika knih, japonsko-český podnikatel Tomio Okamura.

Můj tip? Určitě bych si nenechal ujít autogramiády Jana Kačera a slovenského spisovatele Jozefa Banáše, kterému letos vyšel v Knižním klubu velmi dobrý román (bohužel, zapadl) Kód 9. Ujít si je nicméně nechám, do Ostravy daleko. Třeba někdy příště.

Pokud to ale máte do Ostravy blíž než já (u mě to dělá 400 km), určitě se na Černou louku vypravte. Po Světu knihy, Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě a pražském Knihexu, vzniká v Ostravě něco hodně zajímavého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *