Petr Kott: Druhý ze tří v kauze Davida Ratha

[adsenseyu1]

Petr Kott. Lékař a bývalý politik. Má mnoho tváří. Veřejnosti bohužel ukazoval nejčastěji tvář opilce a korupčníka.

Petr Kott se narodil 11. září roku 1962, vystudoval medicínu a před vstupem do politiky pracoval jako lékař v nemocnici v České Lípě.

Kottův životopis začíná být  zajímavější až v roce 2002, kdy se na kandidátce ODS dostal do poslanecké sněmovny. A právě tady se Petr Kott poprvé „proslavil“, když se z důvodu těžké opilosti nezúčastnil důležitého hlasování o reformě veřejných financí.

Tento lapsus, který ochotně a barvitě prezentovala snad všechna tehdejší média, bulvární i seriózní, měl za následek Kottovo vyloučení z ODS. Poslanecký mandát si nicméně Petr Kott ponechal a stal se nezařazeným poslancem, který pak v červenci 2004 pomohl zachránit hroutící se poslanecký klub Unie Svobody. Jen díky tomu, že se stal  členem poslaneckého klubu této strany, mohl být její poslanecký klub zachován i po zbytek volebního období.

Cesta nahoru? Ve spojenectví s Davidem Rathem

V roce 2006 Petr Kott podpořil jako jeden z mála pravicových poslanců návrh sociálnědemokratického poslance Davida Ratha o neziskových nemocnicích. Ten nakonec sněmovnou neprošel, ale David Rath na ty, kdo při něm stojí či stáli, nezapomíná a jeho podporu mu oplatil – poté, co skončil Petru Kottovi poslanecký mandát, jmenoval jej z pozice ministra do funkce šéfa středočeské pobočky VZP. Na tomto postu Petr Kott působil v letech 2006-2007.

Podruhé se David Rath a Petr Kott setkali poté, co David Rath usedl do křesla středočeského hejtmana – Petr Kott se stal úředníkem zodpovědným za agendu krajských nemocnic a jejich převod na neziskové organizace.

V současné době je Petr Kott, vedle své přítelkyně Kateřiny Pancové a Davida Ratha, jedním z hlavních obviněných v korupční kauze, týkající se předražených zakázek při rekonstrukci buštěhradského zámku.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *